27 грудня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Події

Який день

27 грудня відзначається День вирізання сніжинки з паперу (Make Cut-Out Snowflakes Day).

Напередодні Нового року приємно зануритися в дитинство і прикрасити будинок своїми сніжинками, або навчити давнього мистецтва молодших членів сім'ї

Яке православне свято

27 грудня православні вшановують пам’ять святих мучеників Аполонія, Филимона, Феотіха, Аріана. Ці святі постраждали в Єгипті за свою віру в Господа. Того часу там правив жорстокий імператор Діоклетіан, який переслідував вірян. Аполоній, який намагався врятуватися від переслідувань, попросив язичника Филимона переодягнутися в його речі та принести жертву ідолам.

Але Филимон сказав, що вірує в Ісуса Христа. Аполоній після цього розкаявся та вже не став ховатися. В результаті, і Аполонія, і Филимона було заарештовано і страчено після численних катувань. У тортурах брав участь язичник Аріан, однак він сам незабаром покаявся і прийняв хрещення зі своїми охоронцями, старшим з яких був саме Феотих. Всіх мучеників стратили, звинувативши їх у відступництві від віри.  

Які традиції на свято 

Наші пращури ці довгі зимові ночі й короткі дні пов’язували з нечистою силою. Цього дня вважали, що на горищі домовик товчеться, а чорти у вікна заглядають. Заборонялося ходити до лісу: місцева нечисть лише й чекала, аби яку православну душу зі світу звести.

Особливих обрядів сьогодні не було, натомість тривав зимовий сезон вечорниць, який починався на Покрову (14 жовтня). Вечорниці виконували важливу соціальну функцію – на них молодь знайомилася, а потім фактично і вибирала шлюбного партнера. Вечорниці проводилися зазвичай у хаті удови або бездітної пари. Дівчата пряли, вишивали, плели. Праця чергувалася з розвагами – танцями, піснями, іграми. 

Іменини: Микола, Іларіон, Рената, Вадим.

Що не можна робити

Не можна виходити з дому, не вмиваючись.
Не можна сідати цього дня на коня.

Що можна робити 27 грудня

Перед початком будь-якої справи потрібно окропити себе водою.
Цього дня треба прибрати оселю, щоб в будинку було чисто та охайно.
Коров’яче молоко цього дня має неабиякі корисні властивості. Воно зцілює від хвороб.

Що сталося цього дня 

537 — у Константинополі, столиці Візантійської імперії, освятили храм святої Софії, який протягом тисячоліття був головним храмом православного світу.

1831 — Чарльз Дарвін зійшов на борт корабля “Бігль”, щоб здійснити подорож, під час якої він сформулював теорію еволюції.

1918 — початок польського повстання в Німеччині.

1929 — Сталін проголошує політику “ліквідації куркульства як класу”.

1932 — Постанова ЦВК і РНК СРСР про введення в СРСР єдиної паспортної системи та “обов’язкового запису паспортів”. Селяни паспортів не отримали, через що фактично перетворилися на кріпаків.

1932 — у розпал Великої депресії в Нью-Йорку відкрився найбільший у світі театр мистецтв “Radio City Music Hall”, розрахований на 5945 місць.

1934 — Політбюро ЦК ВКП(б) ухвалило депортувати 2 тисячі “антирадянських” родин із прикордонних районів України.

1945 — у Нью-Йорку представники 28 країн підписали угоду про створення Міжнародного валютного фонду. Перші фінансові операції МВФ розпочав 1 березня 1947 року.

1959 — від семи поштовхів землетрусу на півночі Туреччини загинуло понад 50 тисяч чоловік, сотні тисяч жителів провінцій Ерзінджан, Сівас і Самсун втратили житло і протягом всієї зими потерпали від лютих морозів, що часом досягали 30 градусів.

1978 — король Іспанії Хуан Карлос I після національного референдуму затвердив нову демократичну Конституцію — першу за попередні 50 років.

1979 — радянські військові вбили президента Афганістану Хафізуллу Аміна.

1991 — незалежність України визнали Алжир, КНР, Соціалістична Республіка В’єтнам, Камбоджа, Молдова і Франція.

1994 — запущено в експлуатацію київську станцію метро “Позняки”.

1997 — введено в експлуатацію станцію метро “Печерська”.

2008 — під кодовою назвою “Литий свинець” у Секторі Газа почалась антитерористична військова операція ізраїльської армії проти ХАМАСу.

Народні прикмети на 27 грудня

Теплий день – літо буде спекотним.

Погода змінюється впродовж дня – невдовзі відлига.

Вітер дме в один бік, а хмари пливуть в інший – незабаром встановиться похмура і сніжна погода.

Вночі іній був – чекайте на снігопади.

Над лісом видно сині плями – випаде сніг.

Яка погода 27 грудня, таким буде і лютий.

Нагадаємо, що пророкують зірки 27 грудня. Гороскоп для всіх знаків 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *