26 грудня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Події

Який день

Сьогодні святкують День подарунків (“Boxing day”). Свято з’явилось у Великій Британії та пов’язаних із нею країнах Британської співдружності, а саме в Канаді та Австралії, Новій Зеландії та на Самоа, Кірібаті тощо. У святковий день прийнято дарувати подарунки малозабезпеченим, влаштовувати благодійні акції або ходити на сімейний шопінг.

Яке православне свято

Церква 26 грудня вшановує подвиг ченців Євстратія, Євгенія, Авксентія, Ореста та Мардарія, які не злякалися погроз кари і лютих мук та віддали життя за християнську віру. У царювання імператорів Діоклетіана і Максиміана, переконаних язичників, у Вірменії та Каппадокії люди сповідували християнство, і правителі вирішили покарати “іновірців”, влаштувавши справжній терор.

Солдати схопили й кинули у темницю пресвітера Аравійської церкви Авксентія. Жодні тортури не змусили його поклонитися ідолам, і вражений стійкістю священика воєначальник Євстратій також оголосив себе християнином. За це його піддали мукам, а пізніше — стратили. Після цього у вірі в Христа зізналися молодий солдат Орест, воїн Євгеній та простолюдин Мардарій, і розділили долю мучеників.

Які традиції на свято 

Згідно з поширеною на українських землях народною традицією, у Євстратіїв день можна дізнатися, яким буде рік, якщо протягом 12 днів стежити за погодою. Вірили, що кожен день показує погоду одного місяця. Наприклад, 26 грудня розповідає про січень, 27 — про лютий і так далі.

У народі день Євстрата ще називали Відьмацькими посиденьками через те, що після зимового сонцестояння нечиста сила нібито починає полювання на небесне світило, щоб утримати темряву довше. Вважалося, що чарівниці збираються та радяться, як захопити сонце і знищити його. Щоб запобігти відьомському нападу, не можна було лихословити на день Євстрата.

Іменини: Аркадій, Арсеній, Євгеній, Орест, Анастасія, Ельвіра.

Що не можна робити

Наші предки вірили, що цього дня не можна лаятися, адже на голову може впасти відьма.
Також не слід залишати на порозі віник, аби його не вкрала нечиста сила.
Не можна запрягати в сани білого коня, аби додому не привезти небіжчика.

Що можна робити 26 грудня

Вважалося, що на Євстрата можна вилікувати хвороби та недуги, навіть зцілити смертельно хвору людину. Для цього потрібно було попросити дитину, яка народилася після смерті свого батька, нанести пальцем на лобі хворого хресне знамення, після чого — слово “порятунок”.
Також можна було звернутися до дзвонаря в церкві з проханням проказати ім'я людини, що занедужала, і водночас подзвонити в найбільший інайменший дзвони.

Що сталося цього дня 

1776 – під Трентоном війська Джорджа Вашингтона отримали перемогу над англійцями, яка стала переломною в боротьбі північноамериканських колоній за незалежність.

1783 – француз Себастьян Ленорман уперше в Європі продемонстрував псевдопарашут.

1805 – у Пресбурзі (нині Братислава) Франція і Австрія підписали мирний договір, що завершив війну третьої антифранцузької коаліції.

1870 — завершилось будівництво 13-кілометрового тунелю Фрежюс — першого залізничного тунелю під Альпами, який з'єднав Італію та Францію.

1898 – П'єр і Марія Кюрі відкрили радіоактивний елемент радій

1918 – було проголошено відновлення УНР і сформовано уряд держави – Раду Народних Міністрів УНР.

1931 – у Токіо засновано автомобільну компанію Dat Jidosha Seizo, перейменовану наступного року на “Nissan”. Першою продукцією компанії були автомобілі і вантажівки, що випускалися під торговою маркою Datsun.

1935 – на Гавайських островах зроблено спробу зупинити виверження вулкану авіабомбардуванням.

1946 – у Лас-Вегасі відкрився готель “Фламінго”, побудований знаменитим гангстером Багсі Сігелом. Від цього дня почалося перетворення Лас-Вегаса на світову столицю грального бізнесу.

1963 – фірма грамзапису “Capitol Records” випустила перший у США сингл групи The Beatles “I Want to Hold Your Hand/I Saw Her Standing There”, який 1 лютого наступного року вийшов на перше місце в американському хіт-параді, почалося “британське вторгнення” бітломанії в США.

2004 – найбільш смертоносний землетрус у сучасній історії. Стався в Індійському океані, на північ від острова Суматра.

2004 – в Україні проведено переголосування другого туру, на якому перемогу здобув Віктор Ющенко

Народні прикмети на 26 грудня

Якщо ясного дня з'являється лапатий та голкастий іній – чекайте на різке похолодання і хуртовини.

Яка погода 26 грудня, таким і січень буде.

Якщо сороки по снігу скачуть, варто чекати на потепління.

Зірки яскраві 26 грудня – чекайте на морози.

Нагадаємо, що пророкують зірки 26 грудня. Гороскоп для всіх знаків

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *