2 серпня: який сьогодні день, свято, прикмети, традиції, День ангела

Події

Який сьогодні день

2 серпня в Україні відзначають День пам'яті загиблих десантників.

Крім того, сьогодні – Міжнародний день голокосту ромів. 

Це пам'ятна дата, яка була ухвалена 23 листопада 1996 року лідерами ромських організацій 10 країн Європи та Сполучених Штатів Америки на конференції “Геноцид — Пам'ять — Надія”, що відбулася в Освенцимі 21-23 листопада 1996 р.

У ніч проти 3 серпня 1944 року у нацистському таборі смерті Аушвіц-Біркенау у газових камерах було знищено 2897 циган. Загалом у цьому таборі з 23 тис. циган, депортованих з 14 країн, загинуло понад 20 тис. Вважається, що під час геноциду від репресій загинуло від 600 тис. до 1 млн 500 тис. ромів. В процентному відношенні ромська етнічна група найбільше потерпіла від вбивств нацистів. Понад 90 відсотків ромського населення Австрії, Німеччини та Естонії було знищено фашистськими режимами.

День ангела сьогодні 

День ангела (іменини) святкують: Афанасій, Георгій, Іван, Ілля, Костянтин, Олександр, Сава, Тихон.

Яке православне (християнське) свято сьогодні

2 серпня — День пророка Іллі. Ілля – один з найбільших пророків і перший незайманий Старого Завіту. Він народився в Фесвіі Галаадської в коліні племені за 900 років до Різдва Христового. Коли народився Ілля, батьку його люду було бачення, що вродливі мужі розмовляли з немовлям, сповивали вогнем і живили полум'ям вогненним.

З малих літ він присвятив себе Богові, поселився в пустелі й жив у молитві й суворому пості. Тоді царем Ізраїлю був Ахав, який закликав людей поклонятися ідолам (Ваалові). Прихильницею ідолопоклонства була й цариця Єзавель. Поміж тих ізраїльських сміливців, які виступали проти цього був Ілля. Він ревно молився, закликав людей покаятися і повірити в Єдиного Бога.

За свою полум'яну ревність про Славу Божу пророк Ілля був узятий на небо живим у вогненній колісниці. Свідком цього дивовижного сходження був пророк Єлисей. Потім в Преображенні Господньому він з'явився разом з пророком Мойсеєм і постав перед Ісусом Христом, розмовляючи з ним на горі Фавор. За переказами Церкви, пророк Ілля буде Предтечею Страшного Другого Пришестя Христа на землю і під час проповіді прийме тілесну смерть.

Які народні прикмети і традиції сьогодні

Традиції: 

Після 2 серпня перестають купатися, бо кажуть “Ілля воду остудив”, або “До Іллі мужик купається, а з Іллі — з водою прощається”. Однією з причин раптового охолодження води вважалося те, що Ілля їздить на конях по небу, і від швидкого бігу один з коней втрачає підкову, яка падає у воду, і відповідно вода холоднішає.
До дня Іллі було прийнято випікати перші хліба з нового врожаю, якими ласувало все село.
Цього дня не прийнято було працювати, особливо в полі. Говорили, що за такий “проступок” пророк може покарати.
За віруваннями, дощова вода, зібрана в цей час, позбавляла як від пристріту, так і від очних хвороб.

Прикмети:

Якщо зранку хмарно, то сівба повинна бути рання і можна чекати доброго врожаю.
Якщо хмарно опівдні — середня сівба, а якщо ввечері — сівба пізня і врожай поганий.
Цілий день сонячно — на недорід.
Минув Ілля — чекай гнилля.
На Іллю до обіду літо, а після обіду — осінь.
З Ільїна дня ніч довга, а вода холодна.
До Іллі мужик купається, а з Іллі з рікою прощається.
По Іллі і сонце по гіллі.

Що не можна робити 2 серпня

Не можна купатися
Не можна дивитися у дзеркало
Не можна голосно кричати
Не можна стріляти
Не можна працювати на полі
Не можна випускати на вулицю домашніх тварин
Не можна стояти на перехрестях

Що сталося цього дня

216 до н. е. — у битві під Каннами карфагенський полководець Ганнібал розгромив 80-тисячне римське військо і завдав найважчої поразки Риму за всю історію його існування.
1377 — через масове сп'яніння московське військо було розбите татарським царевичем Арапшою.
1727 — російський імператор Петро II видав указ про відновлення виборної посади гетьмана Малоросії. Ліквідація малоросійської колегії та відновлення посади гетьмана були поступками козацтву, послуги якого, у війні з Османською імперією, знову знадобилися Російській імперії, проте,”виборність” перетворена на фікцію, адже у наказі зазначалося, що гетьманом повинен бути обраний Данило Апостол.
1865 — у видавництві Макміллана вийшло перше видання книги Льюїса Керрола “Пригоди Аліси в країні Чудес”.
1887 — Ровелл Ходж запатентував колючий дріт.
1918 — Гетьман України Павло Скоропадський затвердив закон про створення фонду Національної бібліотеки Української держави.
1939 — Альберт Ейнштейн надіслав президенту США Франкліну Рузвельту листа, в якому поінформував про роботу нацистських фізиків із створення атомної зброї та закликав розпочати в США дослідну програму.
1953 — у Києві відкрито дитячу залізницю.
1991 — Сполучені Штати Америки визнали незалежність Латвії, Литви та Естонії.
2001 — генерал Радіслав Крстіч, командувач дринського корпусу армії боснійських сербів, засуджений Гаазьким трибуналом до ув'язнення на строк 46 років за геноцид мусульман у Сребрениці (Боснія і Герцеговина) в липні 1995 року,
2006 — в Йоганнесбургу (ПАР) уперше за останні 25 років випав сніг.
2020 — від МКС повернулася капсула Crew Dragon із двома американськими астронавтами на борту, які брали участь у місії SpaceX DM-2 (перший політ людей на приватному космічному кораблі).

Цей день у фото

Хто народився цього дня

1788 — Томас Гейнсборо, англійський художник на зламі епох бароко, рококо, класицизму.
1919 — Дмитро Вітовський, український політик, військовик і літератор, сотник Легіону Українських Січових Стрільців, полковник, начальний командант УГА, Державний секретар військових справ ЗУНР.
1921 — Енріко Карузо, італійський оперний співак.
1922 — Александер Грем Белл, американський вчений, винахідник телефону.
1923 — Воррен Гардінг, 29-й президент США з 1921 по 1923, зорганізував допомогу УСРР під час першого більшовицького голодомору.
1936 — Луї Блеріо, французький винахідник і авіатор, який на літаку власної конструкції першим перетнув Ла-Манш 25 липня 1909 р.

Читайте також: Серпень 2021: скільки свят та вихідних очікувати українцям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *