2 липня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Події

Який день

Сьогодні, 2 липня 2020 року, святкують Міжнародний день спортивного журналіста. У цей день 1924 року у Парижі була утворена Міжнародна асоціація спортивної преси (АІПС).

У міжнародний день спортивного журналіста AIPS і національні асоціації спортивних журналістів проводять урочисті засідання. В Україні в цей день у багатьох редакціях газет, журналів, телевізійних каналів, інформаційних агентств, радіостанцій вшановують найкращих спортивних журналістів.

2 липня святкують День Військово-Морських Сил Збройних Сил України – професійне свято військовослужбовців і працівників Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Від 2015 року відзначається в перші дні липня.

Також сьогодні святкують День працівників морського та річкового флоту. Свято було встановлено в Україні “…на підтримку ініціативи працівників морського та річкового флоту України…”.

В Україні святкують День працівника державної податкової служби України. Свято встановлено в Україні “…враховуючи значну роль державної податкової служби України у забезпеченні реалізації податкової політики держави…” згідно з Указом президента України.

Яке православне свято

За народним календарем сьогодні святкують День Зосима. Його вважають заступником бджіл. З цього часу бджоли починають заносити мед, заливати соти.

Церква вшановує мученика Зосима, який жив у II столітті у Фракії. За часів правління імператора Траяна почалися переслідування християн. Дізнавшись про це, Зосим прийняв хрещення і залишив військову службу. Правитель Антіохії Доміціан, почувши про те, що воїн Зосим визнав себе християнином, піддав його жорстоким тортурам, але мученик переніс всі випробування. Коли стало зрозуміло, що його не зломити, Зосима обезголовили.

Які традиції на свято

З цього часу починалося дозрівання хлібів і активна стадія заготовлення сіна для худоби. Також 2 липня бджоли починали запасати мед. Останніх наші предки дуже поважали, адже вважали бджіл посланницями бога. Слов’яни наділяли бджіл такий надзвичайною силою за їх здатність давати людині віск, з якого виготовляли свічки.

Іменини

День ангела святкують: Тадей, Іван, Марія та Зосим.

Що не можна робити 

Не можна переїдати
Не можна їсти м’ясо
Не можна сумувати
Не можна розповідати свої сни
Не можна відкладати роботу
Не можна вбивати бджіл

Що сталося у цей день 

1559 — чотири османські документи згадують про атаку, здійснену “Дмитрашкою (Вишневецьким) і невірними (козаками)” на фортецю Азов.
1900 — відбувся перший політ дирижаблю моделі LZ-1, сконструйованого відставним прусським офіцером Фердинандом фон Цеппеліном.
1954 — розпочала роботу Міжнародна організація телебачення (Євробачення).
1951 — газета “Правда” засудила вірш В. Сосюри “Любіть Україну”.
1996 — у місті Дніпродзержинську (Кам'янське) міський трамвай через відмову гальм на великому спуску врізався у стіну будинку. Загинуло 34 людини, близько 100 отримали травми.
2011 — Володимир Кличко переміг Девіда Хея, внаслідок чого у братів опинилися всі престижні пояси за перемогу у суперважкій вазі.

Народні прикмети на 2 липня 

Якщо під час сходу сонця білуваті хмари над водою швидко зникають, то це до ясного дня.
Якщо бджоли купчасто летять до своїх вуликів, то це до дощу.
Якщо бджоли сидять на стінках вуликів, то це до спеки.
Якщо бджоли стають злішими, частіше жалять, то це до посухи.
Ввечері з’явилася веселка – на хорошу погоду.
Якщо дощик почався в другій половині дня, то він швидко закінчиться.
Якщо до вечора купчасті хмари зникли, то погода буде ясна, без опадів.

Нагадаємо, що пророчать зірки 2 липня. Гороскоп для всіх знаків. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *