15 грудня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Події

Який день

Сьогодні в Україні святкується День працівників суду. Його встановлено згідно з Указом Президента від 8 грудня 2000 року “ураховуючи роль судів у забезпеченні захисту прав і свобод людини і громадянина, в утвердженні принципу верховенства права та розвитку і зміцненні України як демократичної, правової держави”.

Саме 15 грудня 1917 року в Українській Народній Республіці було створено найвищий судовий орган – Генеральний суд. Перше його засідання відбулося 15 січня 1918 року, а от апеляційні суди стали до виконання своїх обов’язків лише наприкінці квітня 1918 року.

Міжнародний день чаю (англ. International Tea Day) — неофіційне свято, яке святкується щорічно 15 грудня з ініціативи Центру Освіти та Спілкування. Також 15 грудня була ухвалена “Світова Декларація Прав працівників чайної індустрії”.

Яке православне свято

У православній церкві 15 грудня вшановується пам’ять пророка Авакума – восьмого із дванадцяти малих пророків.

Відомостей про його життя збереглося не надто багато. Однак, згідно з переказами, Авакум жив під час взяття Єрусалима і тільки 2 роки не дожив до того моменту, як євреї повернулися з єгипетського полону. Також є розповідь про те, що саме Авакум приносив їжу пророку Даниїлу, який був кинутий у рів разом з левами. Широко відома книга пророцтв, написана Авакумом, що складається з трьох частин.

Які традиції на свято 

На Русі у святого Авакума просили міцний сон для дітей і відігнати нічниць від хати. Люди читали замови і проводили різні обряди, щоб дітей не мучило безсоння.

Ще каталися на саморобних санчатах з двох дошок, политих водою, і заморожених. І звичайно ж спостерігали за природними прикметами, щоб дізнатися погоду і багатство врожаю  наступного року.

Іменини: Андрій, Опанас, Борис, Володимир, Іван, Кирило, Маргарита, Марія, Матвій, Микола, Сергій, Степан, Ярослав, Тамара

Що не можна робити

Сьогодні не варто поширювати негативні думки, адже це спричинить ряд поганих подій.
Не можна згадувати минуле, плакати та сумувати.
Не можна залишатися в боргах. Віддайте напередодні всі позичені кошти.

Що можна робити 15 грудня

Цього дня день матері відганяли від своїх дітей недуги. Щоб позбавити малюка від хвороби, його рано вранці брали на руки та читали спеціальний заговій.
Якщо ви страждаєте від безсоння, в день пророка Авакума треба молитися про міцний та здоровий сон.
Присвятіть цей день шиттю, рукоділлю та плетінню.

Що сталося цього дня 

533 — візантійський генерал Велізарій переміг в битві при Тікамероні вандалів на чолі з королем Гелімером.

1640 — герцог Жуан Браганський вступив на португальський престол під іменем Жуан IV.

1699 — указом царя Петра I в Московії замість літочислення від “сотворіння світу” ухвалено юліанський календар; відлік і святкування нового року перенесено з 1 вересня на 1 січня.

1791 — у США ухвалено десять поправок до Конституції

1880 — Харківське товариство водопостачання збудувало перший водогін у Харкові

1915 — в американській газеті New York Times виходить стаття про геноцид вірмен в Османській імперії

1917 — у Кишиневі проголошено Молдовську Демократичну Республіку

1917 — Українська Центральна Рада прийняла закон про створення Генерального суду

1932 — ЦК КП(б)У затвердив перелік 82 районів України, куди припинялося надходження промислових і продовольчих товарів за зрив планів хлібозаготівлі (початок Голодомору); у Дніпропетровській області — 27, у Чернігівській — 8, в Одеській — 15, у Харківській — 22, у Донецькій — 10 районів.

1932 — В. Молотов та Й. Сталін заборонили здійснення українізації на Далекому Сході, в Казахстані, Середній Азії, щоб унеможливити проникнення висланих “буржуазно-націоналістичних елементів” в українізовані райони, наказують перевести українські газети та видання на російську мову.

1934 — у Києві, в підвалах Народного комісаріату внутрішніх справ УСРР (пізніше Жовтневий палац), за вироком виїзної сесії Військової колегії Верховного Суду СРСР були розстріляні 28 “членів” вигаданого чекістами “Об’єднання українських націоналістів”, серед яких — українські письменники Дмитро Фальківський, Григорій Косинка, Кость Буревій, Олекса Влизько, Іван Крушельницький.

1939 — в Атланті відбулася прем’єра фільму Дейвіда Селзніка за участю акторів Вів’єн Лі і Кларка Ґейбла “Розвіяні вітром”, поставленого за романом лауреата Пулітцерівської премії Маргарет Мітчелл. Стрічка відразу стала надзвичайно популярною, побила всі рекорди касових зборів і наступного року отримала 9 “Оскарів”

1950 — у Брюсселі було підписано Конвенцію про створення Ради митного співробітництва (з жовтня 1994 р. — Всесвітня митна організація).

1961 — суд у Єрусалимі засудив колишнього оберштурмбанфюрера гестапо Адольфа Ейхмана, який керував “остаточним вирішенням єврейського питання”, до смертної кари.

1964 — у Канаді прийнятий державний прапор із кленовим листом.

1970 — вперше здійснено посадку космічного апарату з Землі на іншу планету (міжпланетна станція “Венера-7”)

1995 — на 5-й зустрічі глав держав і урядів 10 країн Південно-Східної Азії в Бангкоку було підписано договір, за яким цей регіон проголошено зоною, вільною від ядерної зброї.

1995 — Європейський суд виніс рішення у так званій “справі Босмана”, яка спричинила переворот у футбольній трансферній політиці.

2000 — в Україні остаточно припинила роботу Чорнобильська АЕС. Зруйнований 1986 року реактор, що містив 66 тон розплавленого ядерного пального і 37 тон радіоактивного пилу, незважаючи на збудований захисний “саркофаг”, продовжував випромінювати радіацію

2006 — перший випробувальний політ новітнього винищувача-бомбардувальника п’ятого покоління F-35 “Лайтнінг” II

2009 — відбувся перший випробувальний політ новітнього літака Boeing 787 Dreamliner

2018 — утворилася автокефальна помісна Православна церква України

Народні прикмети на 10 грудня

Багато снігу 15 грудня – буде багатий сінокіс наступного року.

Навколо місяця видно темне коло – буде заметіль.

Півень в мороз співає – чекай на потепління.

Кури сідають на сідало рано – будуть морози. Якщо ж птиці ляскають крилами і крутять хвостами – чекай хуртовини.

Гусак голову під крило сховав – чекай морозів.

Кішка спить весь день – буде холоднеча.

Яскраві зірки віщують сильні морози.

Нагадаємо, що пророкують зірки 15 грудня. Гороскоп для всіх знаків

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *