Львів'янка, яка через ожеледицю зламала руку, відсудила 18 тисяч компенсації: як виграти такі справи

Львів

У Львові Наталія Кащак, яка через ожеледицю зламала руку, відсудила 18 тисяч гривень компенсації. Судилася з художнім училищем, яке відповідає за територію, де сталося падіння. Усіх витрат, каже, це не компенсує, бо чотири місяці була на лікарняному, а реабілітацію проходить ще досі. Натомість училище готує апеляцію.

Про це йдеться 15 грудня в сюжеті ТСН.19:30.

За словами потерпілої, вона вийшла з під’їзду і одразу впала. Пригадує, удар був такої сили, що аж кричала від болю. На ногах же не втрималася через лід. Була сильна ожеледиця, а тротуар не був посипаний.

Все сталося на очах у колеги пані Наталі. Саме він відвіз її до травмпункту. Там діагностували 2 переломи правої руки та розрив сухожилля.

“Я 4 місяці була на лікарняному. Це гіпс, повністю замотана в гіпсі, як черепашка. Дихати важко, ворогові не побажаю”, – ділиться потерпіла.

Спочатку, каже жінка, про суд не думала. Але як одужала, все ж вирішила покарати винних. Зібрала усі документи – виписку з лікарні, чеки на ліки та таксі. Захищала себе самотужки і виграла. Тепер їй мають заплатити 8 тисяч гривень відшкодування та 10 – моральної компенсації.

“Невинуватість має доводити саме відповідач. Позивач має тільки довести те, що дійсно йому завдана шкода на таку суму”, – каже суддя Залізничного суду Львова Дмитро Боровков.

Пані Наталія живе в гуртожитку, прибудинкова територія якого на балансі Львівського художнього училища. Там вже готують апеляцію, бо певні, що в травмі  не винні.

Директорка училища Надія Обнявка переконує, що того дня доріжки біля гуртожитку були посипані. Але мешканці гуртожитку з директоркою училища не згодні. Кажуть, що тільки недавно стали посипати, а так не посипали.

За словами пані Наталі, допомогли виграти справу репортажі про сильну ожеледицю і черги до травмпунктів на сторінках місцевих ЗМІ, а ще довідка про січневу негоду. Довідку замовляла в Укргідрометцентрі власним коштом.

Юрист Олег Мицик каже, що такі справи у суді виграти можна легко. Головне – мати фото- чи відеодокази, а ще краще свідків.

“Найскладніше – встановлення балансоутримувача і доведення цієї події в цьому місці. Дуже важливо, щоб особа негайно, якщо має фізичну змогу, викликала поліцію, переклавши тягар фіксації на державу”, – пояснює правозахисник.

І хоч попереду ще апеляція, пані Наталя певна, що і цей суд також виграє. Переконує, в цій справі піде до кінця, адже хоче довести, що за свої права варто боротися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *