Відкритого вогню немає: Кличко проінспектував Чорнобильську зону

Київ

Мер Києва Віталій Кличко 17 квітня вранці виїхав до Чорнобильської зони, щоб побачити, чи тривають там пожежі та чи можуть вони загрожувати Києву.

Відео з місця подій він виклав на своїй сторінці у Facebook.

“Відкритих вогнищ немає, є тління. Потрібно ще дікалька діб, що усе загасити. Наразі там працює понад тисячу рятувальників, підключена авіація”, – сказав мер столиці.

Кличко також додав, що за словами експертів, забруднення радіацією немає, але у Києві дійсно є задимлення. Однак, за словами мера, усі чутки про те, що вітер з Чорнобиля несе у Київ радіацію, не відповідають дійсності.

Нагадаємо, через сильний вітер 16 квітня у Чорнобильській зоні знову почалася пожежа, яка була ліквідована 14 квітня.

4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома.

Пожежу в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося згасити, після того два дні спостерігалось лише тління пеньків та деревини. Рятувальникам дуже допоміг дощ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *