"Нетрадиційний символ": Епіфаній пояснив, чому ПЦУ виступила проти капелюха на головній ялинці в Києві

Київ

Православна церква України наполягала на тому, щоби головну ялинку в Києві прикрашала зірка, а не капелюх, тому що “потрібно дотримуватися традицій”.

Про це предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній розповів в інтерв'ю для “Радіо Свобода”.

“Традиційно, що кожного року на верхівці розміщували зірку, яка символізує ніби Віфлеємську зірку. Світло миру, яке приходить у світ. А в цьому році суспільство побачило інший символ, нетрадиційний символ. І ми як церква вже відреагували тоді, коли побачили, що у суспільстві назріли суперечки”, — зазначив він. 

За словами митрополита, організаторам варто було влаштувати ” якесь обговорення всенародне, чи хоча би на рівні міста Києва”, перш ніж “змінювати традиції”. Водночас він схвально оцінив те, що “організатори відразу зрозуміли свою помилку і відреагували, змінили”.

“І сьогодні ми будемо бачити, що ялинка буде засвічена, і на ялинці буде все ж таки традиційна зірка, яка символізує Віфлеємське світло”, – додав предстоятель ПЦУ.

Нагадаємо, висота цьогорічної святкової ялинки — 31 метр. Вона буде підсвічуватися 10 кілометрами гірлянд та вже прикрашена тематичними іграшками, яких понад 1,5 тис. Серед них можна знайти образи білочок, жолудів, шишок, сов, білосніжних зайчиків та пташок.

Капелюх на верхівці мав стати “стилістичним доповненням теми чудес”, адже тематика цьогорічного святкування — казковий ліс. Утім, таку ідею висміяли користувачі Мережі, а представники різних конфесій назвали ялинку “відмацькою”.  Через критику громадськості капелюх все ж зняли, а 17 грудня на зеленій красуні з’явилася восьмикутна зірка вартістю в в 75 тисяч гривень. 

Традиційно головну ялинку в Києві засвітять 19 грудня о 19:00. Більше про те, як у столиці святкуватимуть Новий рік — читайте за посиланням. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *