На Софіївській площі у Києві лунатимуть привітання з Новим роком: як відправити власне побажання

Київ

Вітання звідусіль можна переказати та побачити на Софійській площі в Києві у період зимових свят. Така ідея виникла в міжнародній компанії. Суть дуже проста – будь-яка людина на сайті happynewyear.com.ua може відправити власне побажання і його покажуть на дзвіниці Софійського собору. До речі, свої побажання середньовічні кияни теж лишали на стінах Софії – просто вишкрябуючи написи. 

Про це йшлося 15 грудня в сюжеті ТСН.19:30. 

Поки Софійська площа завзято чепуриться до свят, в одному зі столичних офісів модератор Наталія Вагнер працює над відповідальним завданням – прочитати та затвердити тисячі побажань на зимові свята.    

Привітання транслюватимуть на дзвіниці Софії від Дня святого Миколая до православного Різдва у темну пору доби. На одне послання – пів хвилини. Відправити заявку – дуже просто. Треба лише зайти на сайт, залишити побажання і переконатися, що в ньому немає лайки, образ, політики або реклами. А ще – писати слід стисло: повідомлення має бути не довше 60 ти символів, бо більше на Софії не вміщається – це як у старі добрі часи СМСка могла бути не довше 60 символів. 

У стародавні часи, розповідає доктор історичних наук В'ячеслав Корнієнко, люди теж залишали послання – просто на стінах собору. На тепер науковці знайшли тисячі написів – від 11-го до 18-го століття. Переважно – релігійні. Але є й винятки. 

Пропозиції руки й серця будуть на стінах Софії й в XXI сторіччі. Загалом у святковий період може вміститися 14 тисяч привітань. Якщо заявок буде більше, організатори  можуть продовжити акцію.

Своє привітання перекаже і ТСН. Його можна буде побачити під час святкового ефіру 31-го грудня. А ще – кожен, чиє послання з'явиться на дзвіниці Святої Софії, отримає на електронну пошту його світлину.

Читайте також: 

Святкові вогники: як обрати гірлянду, аби не згоріти в Новий рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *