Коні не винні: під Києвом згоріло сіно для селекційних жеребців

Київ

У Київській області під дощем спалахнула пожежа. Вигорів запас сіна на зиму для селекційних коней.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

На Київщині селекціонерам, які намагаються відновити майже втрачену поліську породу диких коней, спалили зимовий запас сіна на весь табун. Чотириметрова копиця сіна запалала в ніч з суботи на неділю і горіла 6 годин. Це був увесь запас трави на зиму для восьми селекційних коней.

Пожежники встигли вчасно, і тварини не постраждали.

Юрій Гусевич переїхав в село на Поліссі, тут займається туризмом, втілює в життя мрію – відновити майже зниклу породу дикого поліського коня. Власники коней впевнені- пожежа сталася через навмисний підпал. Підозрюють місцевих, бо свого часу завадили їм перекопати територію заказника та змінити русло річки.

Дільничний поліцейський телефоном підтвердив, що ймовірно загоряння було умисним.

“Рахуючи яка погода була, то навмисно хтось підпалив”, – говорить він.

Півтора місяці тому Юрій у соцмережі показав, як у заказнику нищать дикий луг. Місцеві розповідають, що один з жителів села просто зарив сміттєзвалище, яке тут було. Місцева влада говорить, що треба розбиратися, чи є розрите місце заказником, чи ні.

Самі ж власники коней поки розбирають згарище. Вони зізнаються, що купили сіно у кредит, а гроші ще не виплатили. Зараз братимуть інший, щоб ще купити сіна.

Нагадаємо, що у зоні відчуження під Чорнобилем постійно фіксують смертельні петлі-пастки та інші залишки людської діяльності, що загрожують життю тварин на цій території. Нещодавно у пастку потрапили двоє коней Пржевальського і загинули. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *