У німецькому зоопарку міркують над тим, щоб згодувати одних тварин іншим через кризу

курйози

У зоопарку німецького міста Ноймюнстер припускають, що їм доведеться згодовувати одних тварин іншим через кризу, яку спричинила пандемія коронавірусу.

Про це пише BBC.

Директорка Верена Каспарі скаржиться на те, що зоопарк не витримує наслідків кризи, що виникла через коронавірус. Тому тут ухвалили рішення скласти список тварин, яких присплять в першу чергу. Так, серед них є тюлені та пінгвіни, які харчуються великою кількістю риби. За словами очільниці зоопарку, у них немає коштів на утримання тварин.

“Я краще посиплю звірів, ніж дозволю їм вмирати від голоду”, – зазначила жінка.

Каспарі додала, що цих заходів замало, тому тут думають згодувати тварин іншим мешканцям зоопарку. Вона припускає, що через карантин зоопарк за весну втратить в 150 тисяч фунтів стерлінгів (понад 5 млн грн).

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *