У Болівії знайшли тварин, які давно вважалися вимерлими

курйози

У горах Болівії, що в Південній Америці, дослідники виявили місцевість, яка населена раніше невідомими видами тварин, комах та рослин. 

Вчені розповіли про нові види змій, одна з яких має забарвлення болівійського прапора, “жабу-ліліпута” і метеликів, а серед квітів – небачені до цього орхідеї. Про це повідомляє CNN.

Експерти описали незайману місцевість в андській долині Зонго як “покриту товстим шаром моху, орхідей та папороті, заселену різноманітними типами комах, жаб і птахів, що видають безліч звуків на фоні гучних водоспадів”. Результати експедиції оголосили сьогодні, 14 грудня, хоча вона відбулася ще у 2017 році.

Вчені виявили особливо отруйну змію з роду американських списоголових гадюк “bothrops”, яку вже після експедиції почали впізнавати в інших регіонах Центральної та Південної Америки. Рептилія має великі ікла та органи чуття, що допомагають вистежувати здобич за теплом її тіла. 

На вершинах гір також знайшли змій, забарвлених у кольори прапора країни – червоний, жовтий та зелений.

Інша знахідка – “ліліпутська жаба” – це мініатюрна амфібія довжиною в один сантиметр. Вона має коричневе забарвлення, що добре маскує її на тлі мулу та ґрунту, де майже неможливо вгледіти істоту.

У долині Зонго також квітнуть орхідеї різних форм, розмірів і кольорів, що імітують зовнішність комах для кращого запилення.

Серед видів, які вважалися вимерлими, науковці виділяють “диявольських” чорних жаб з червоними очима, що зникли ще 20 років тому через будівництво гідроелектростанції в місцевості, яка була для них домівкою. 

Іншою знахідкою стали метелики сатириди, яких востаннє бачили майже 100 років тому.

Нагадаємо, що американські вчені винайшли біопластик, в який можна наливати окріп. Вчені сподіваються, що зможуть підштовхнути індустрію до активнішого переходу на біоматеріали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *