Merry Christmas: казковий Санта-Клаус прошмигнув над Україною й роздав подарунки

курйози

Казковий герой Санта-Клаус, який вилетів зі своєї резиденції на Північному полюсі 24 грудня об 11:00 за київським часом, від 21:09 до 21:13 перебував над територією України. 

Маршрут казкового героя у режимі онлайн показує спеціальний сайт NORAD Tracks Santa, створений Командуванням повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD).  

До України Санта потрапив з Іраку. Спершу казковий герой пролетів біля окупованого Криму о 21:09, о 21:11 відвідав Херсонську, Дніпропетровську та Кіровоградську області та дістався Черкаської області, а о 21:12 – до Київської. У столицю Санта потрапив о 21:13, а потім полетів до Чернігівської області. Звідти – попрямував до Росії. 

Загалом в Україні Санта провів близько 4 хвилин.

Санта-Клаус подорожує на санях, запряжених дев'ятьма оленями. Він упродовж доби має облетіти всю Землю. Зауважимо, що цьогорічний Санта, з огляду на карантин, носить маску.

Нагадаємо, традиція стежити за польотом Санти з'явилася 1955 року в США. Тоді в газеті “Колорадо-Спрінгс” випадково надрукували неправильний номер телефону, за яким діти могли дзвонити Санті. Насправді телефон належав центру Континентального командування протиповітряної оборони (зараз Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки, скорочено NORAD). Перший дзвінок 24 грудня надійшов від маленької дівчинки. Їй відповів полковник ВПС США Гаррі Шоуп. Співробітники центру, щоб не засмучувати дітей, які їм дзвонили, додали нове завдання до своєї оборонної місії і почали повідомляти їм координати санчат Санта Клауса.

Відтоді уже 65 років в режимі реального часу NORAD повідомляє про координати санчат Санта-Клауса на шляху від Північного полюса всією планетою.

Своєю чергою, сервіс відстеження авіації Flightradar почав показувати маршрут казкового героя у 2017 році. За його даними, Санта цьогоріч ще вчора, 23 грудня, вилетів зі своєї резиденції. Його сани – з позивним Red nose (“Червоний ніс”) і бортовим номером HoHoHo. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *