Археологи в Помпеях виявили стародавню "закусочну" і сліди їжі: знахідкам майже дві тисячі років

курйози

У давньоримському місті Помпеї археологи розкопали цілий термополіум – закусочну, де подавали гарячу їжу та напої. Оздоблений фресками прилавок дає уявлення та цінну інформацію про гастрономічні звички стародавніх римлян у місті, яке  було знищене внаслідок виверження вулкана в 79 році н.е.

“Це надзвичайна знахідка. Ми вперше розкопуємо цілий термополіум”, – заявив в суботу директор археологічного парку Помпеї Массімо Оссана.

На прилавку археологи також виявили сліди майже 2000-річної їжі в деяких глибоких теракотових баночках, включаючи сліди свинини, риби, равликів та яловичини. Припускається, що древні торговці зберігали банки у круглих отворах, які зроблені на поверхні прилавку. 

“Наш попередній аналіз показує, що цифри, намальовані на лицьовому боці стійки, принаймні частково представляють їжу та напої, які там продавали”, – сказала антропологиня Валерія Аморетті, додавши, що відкриття було “свідченням великої різноманітності продуктів тваринного походження, що використовувалися для приготування страв “.

На дні однієї банки археологи знайшли подрібнені боби, які використовувались для пом'якшення смаку вина.

Лицьова сторона прилавка закусочної оздоблена яскравими кольоровими фресками, на деяких зображені тварини, які входили до складу продуктів, що продавалися. Зокрема – зображення курки та двох качок, що звисають догори ногами.

Біля закусочної археологи також знайшли людські кістки, зокрема – рештки чоловіка років 50 біля дитячого ліжечка. Крім цього, виявили прикрашену бронзову поїлку, колби для вина, керамічні банки, що використовувалися для варіння супів та рагу, та амфори, в яких зберігали рідини. 

“Магазин, схоже, був поспішно закритий і покинутий власниками, але не виключено, що хтось, можливо, найстаріша людина, залишилася і померла у першій фазі виверження, під час обвалу горища”, – сказав Осанна в інтерв'ю італійському інформаційному агентству Ansa.

Нагадаємо, що руїни міста Помпеї, розташованого в 23 кілометрах на південний схід від Неаполя в Італії, були виявлені лише в 16 столітті, а розкопки розпочалися приблизно в 1750 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *