Від коронавірусу в світі вже померли понад 200 тисяч людей

Коронавірус

Станом на вечір суботи, 25 квітня, в світі кількість смертей від ускладнень унаслідок зараження новим коронавірусом COVID-19 сягнула 200 тисяч 698 людей.

Такі дані наводить Університет Джонса Хопкінса (США).

Загальна кількість інфікувань становить 2 млн 858 із половиною тисяч.

Найскладніша ситуація у США. Там заразилися майже 925 тисяч осіб, із яких померли понад 53 тисячі.

На другому місці Іспанія: майже 224 тисячі інфікувань та 22,9 тисячі смертей.

В Італії заражених понад 195 тисяч, а летальних випадків – майже 26,4 тисячі.

Станом на ранок 25 квітня в Україні зафіксовано 8125 інфікувань новим коронавірусом. Із них 782 особи одужали, 201 людина померла, решта – лікуються. За кордоном від коронавірусу нині лікуються 163 заражені українці. Найбільше – 121 – в Італії. Від інфекції вже вилікувалися 44 українці за кордоном, ще семеро – померли.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *