У МОЗ розповіли, чому українські медики звільняються під час пандемії коронавірусу

Коронавірус

Українські медики звільняються під час пандемії COVID-19 через страх, а інфікуються, бо нехтують власним захистом.

Про це в ефірі ТСН.Тижня сказала заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак.

“Насправді, звільняються ті медики, які не надавали медичної допомоги, – зазначила посадовиця. – Ті медики, які працюють в інфекційних стаціонарах, в інтенсивних терапіях, вони насправді жертовно працюють, віддають усі свої знання і здоров'я”.

“Є частина медиків, які бояться насправді, тому вони залишають робочі місця. Дехто повертається”, – розповіла Микичак, додавши, що хоча “страх все-таки має місце”, панічні настрої серед лікарів “вже значно менші, ніж були на початку епідемії”.

Також, за її словами, значна частина медиків, які захворіли, а таких, нагадаємо, понад тисяча, інфікувалися побутовим шляхом.

“Тобто це не пов'язано з наданням медичної допомоги цим пацієнтам. Є факти недбалості до свого власного захисту, десь такого якогось геройства. Я реально прошу наших медиків думати про себе, дбати про себе і дотримуватися всіх правил інфекційного контролю, – звернулася Микичак до лікарів. – Щодня забезпечення засобами індивідуального захисту в лікарнях України суттєво збільшується і це буде продовжуватися”. 

Окрім того, заступниця міністра охорони здоров'я наголосила на фінансовій стимуляції українських медиків: “Є ухвалені постанови Кабінету міністрів про збільшення заробітних плат тих, хто працює з пацієнтами, які мають коронавірусну хворобу, моральна мотивація, та чи інша, впроваджується. І ще буде достатньо багато інших кроків для того, щоб підтримати медиків”.

Як повідомлялося, через п'ять-десять днів в Україні може статися сплеск зростання кількості інфікувань новим коронавірусом COVID-19. Це станеться через те, що чимало українців знехтували карантином і пішли до церков на Великдень. Відповідно через цю ситуацію може бути подовжений карантин.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *