У Чернівцях "заражений коронавірусом" священник спеціально прийшов до редакції ЗМІ, аби її закрили на карантин

Коронавірус

У Чернівцях священнослужителі місцевої єпархії УПЦ МП посперечалися із журналістами видання “Молодий Буковинець”.

Це сталося після того, як у ЗМІ оприлюднили інформацію про наявність COVID-19 у секретаря та ще 20 священників Чернівецько-Буковинської єпархії. 

Зазначається, що секретар архімандрит Никита (Андрій Сторожук) навідався до редакції видання, аби поспілкуватися із авторами матеріалу. “Ви ж написали вчора, що в мене COVID-19. Я прийшов, щоб закрити на карантин газету взагалі”, – звернувся священнослужитель до журналістів. 

Пізніше архімандрит написав листа до Служби безпеки України, у якому попросив перевірити епідеміологічний стан в редакції ЗМІ після свого візиту та, за потреби, “закрити установу на повний карантин”.

Журналісти ж пояснюють: інформацію про COVID-19 разом з іще кількома місцевими ЗМІ передрукували з іншого видання, яке посилалося на власні джерела.

“Кореспондент molbuk.ua звернувся до єпархії з проханням прокоментувати цю ситуацію. Однак на наше прохання у єпархії не відповіли, хоча повідомлення прочитали, – пише “Молодий Буковинець”. – Колектив редакції molbuk.ua вважає неприпустимими такі вчинки архімандрита Никити”.

Тим часом в єпархії оприлюднили власну заяву: “Звертаємося до СБУ, головного санітарного лікаря, Національної поліції провести повну дезінфекцію редакції “Молодого Буковинця” від вірусу COVID-19 та відправити колектив та головного редактора на самоізоляцію, з причини того, що вони сьогодні контактували з “інфікованою” людиною (згідно з достовірним діагнозом редакції)”. 

Автори заяви додали, що офіційно за коментарем до єпархії не зверталася жодна редакція: “На анонімні повідомлення від незнайомців у Facebook про здоров’я тих чи інших священників не відповідаємо”.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в’їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *