Світ перевернувся догори дриґом, але пандемія коронавірусу не буде останньою – очільник ВООЗ

Коронавірус

Пандемія COVID-19, із якою людство зіткнулося у 2020 році, не буде останньою. У зв'язку із цим планеті потрібно готуватися до потенційно небезпечних викликів.

Про це генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебреєсус заявив у відеозверненні до Міжнародного дня протиепідемічної готовності.

“За останні 12 місяців наш світ перевернувся догори дриґом. Вплив пандемії вийшов далеко за межі власне хвороби та має далекосяжні наслідки для суспільства та економіки”, – висловився він.

Водночас, на думку очільника ВООЗ, коронавірус не мав стати несподіванкою зважаючи на “прогнози та рекомендації, які говорили, що світ не готовий до пандемії”. На тлі досвіду боротьби із COVID-19, каже Гебреєсус, світ повинен “засвоїти уроки”.

Так, він порадив урядам країн вкладати більше коштів у програми щодо запобігання, виявлення та пом'якшення надзвичайних ситуацій. Окремо він наголосив на фінансуванні первинної медичної допомоги, яке “гарантуватиме, що наші діти успадкують більш безпечний та стабільний світ”.

Очільник ВООЗ також відмітив важливість координації роботи систем охорони здоров'я, урядів і суспільства. За його словами, пандемія “оголила зв'язок між здоров'ям людей і тварин на всій планеті”.

“Будь-які зусилля щодо поліпшення здоров'я людей приречені на провал, якщо вони не вирішують уритично важливий зв'язок між людьми та тваринами, а також загрозу кліматичних змін, які роблять нашу Землю менш придатною для життя”, – підсумував Гебреєсус.  

Раніше ВООЗ застерегла, що Європа може зіткнутися з третьою хвилею пандемії COVID-19 вже на початку 2021 року.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *