Шанувальники апокаліптичних фільмів ліпше переживають пандемію коронавірусу – дослідження

Коронавірус

Нинішня пандемія коронавірусу – час пожинати плоди для людей, які витратили десятки годин на споглядання краху суспільства через зомбі, прибульців чи інфекції. Психологи знайшли докази того, що шанувальники апокаліптичних фільмів можуть бути більш стійкими та краще підготовленими до боротьби з коронакризою.

Про це пише The Guardian.

Дослідники опитали 310 добровольців про їхні кіновподобання та переглянуті фільми. Потім їх запитували про психічний стан після початку пандемії коронавірусу – яким був рівень їхньої тривоги, депресії, дратівливості та безсоння.

Виявилося, що шанувальники фільмів жахів виявилися менш занепокоєні кризою, ніж більшість. Водночас, ті, хто віддав перевагу апокаліптичним фільмам, де розпадається суспільство, були більш стійкими та краще підготовленими, як психічно, так і практично.

При цьому дослідники враховували і такі чинники, як вік, стать, наскільки люблять люди фільми взагалі та такі риси особистості, як невротизм та сумлінність.

Психологи пояснюють, що перегляд таких фільмів допомагає завчасно побачити та пережити ситуації, з якими вони можуть зіштовхнутися, та “підготуватися” до них.

Раніше дослідники “розгадали” феномен масового скуповування туалетного паперу після початку пандемії. Справа у типі особистості, вважають учені. Але нічого поганого: люди, які скуповували папір, просто добросовісніші за інших.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *