Повторний коронавірус: народна депутатка Яна Зінкевич розповіла, як вдруге перехворіла на COVID-19

Коронавірус

В Україні все частіше лікарі почали фіксувати повторні випадки зараження на коронавірус. Позитивні тести з'являються навіть у тих, у кого був високий рівень антитіл.

До того ж, перебіг хвороби у кожного різний. Який ризик повторного зараження і чи  варто очікувати  збільшення кількості таких недужих, про це йшлося у сюжеті випуску ТСН.19:30

Народна депутатка України, медик-волонтер Яна Зінкевич на коронавірус хворіла вже двічі.

“Другий раз проходило все в рази легше, в порівнянні з першим. Першого разу – інфікувалася ще в січні, після повернення з Берліна”, – розповіла Яна Зінкевич.

За її словами, температура у неї піднялася до 39,5, іноді сягала і 40. Гарячку було дуже важко понизити, з'явилась одразу задишка і підвищене серцебиття.

Тоді тести на коронавірус робили лише після повернення з Китаю, тож Яні ПЛР не зробили. І від чого лікували, так і не з'ясували.

“Мене почали перевіряти на грип і інші вірусні захворювання, звісно ж, нічого не виявили, і тому почали думати на інші типи захворювань, на онкологію і так далі”, – сказала народна депутатка.

Згодом Яна Зінкевия зробила тест на антитіла  і зрозуміла, що таки перехворіла. А за 8 місяців з'ясувала: хвора на COVID-19 знову.

“У вересні, коли хворів наш колега по фракції, ми робили всі тести, всією фракцією, і виявили, ще трьох хворих, зокрема, і мене”, – розповіла Яна Зінкевич.

Своєю історією поділилась і лікарка-терапевтка Яна Ткач. Однак у неї першого разу перебіг хвороби був легший.

“Перебіг був значно складніший, в мене з'явилася задишка, виражена інтоксикація, сухий кашель, дискомфорт в грудній клітці, КТ показало двобічну полісегментарну пневмонію. Спочатку лікувалася амбулаторно, але коли почала наростати легенева і дихальна недостатність, мені довелося лягти в стаціонар”, – розповіла фахівчиня.

Вона працює терапевткою в лікарні Чернівців. Тож контактує з хворими на COVID-19 практично щодня. Каже, останнім часом часто стикається з тими, хто хворіє повторно.

Тим часом у Чернівцях уже зафіксували 43 випадки повторного зараження на коронавірус, у Кіровоградській області – восьмеро хворих. Загальної статистики по країні ще немає. Але в Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що вже почали відстежувати повторне інфікування.

Лікарка-пульмонологиня, завідувачка інфекційним відділенням Київської міської клінічної лікарні №17 теж хворіла двічі. Але каже, поки що це поодинокі випадки. Тому проаналізувати, у кого відбувається повторне зараження, наразі складно. Є випадки, коли людина повторно хворіє через 2-3 місяці; другий раз може бути важчим ніж перший; і високий рівень антитіл – не гарантія, що недуга не повториться.  

“Ані низький рівень не говорить про те, що ви захворієте або перший, або другий раз. І високий рівень імуноглобулінів G не говорить про те, що ви захищені від повторного такого чи зараження чи активації цього вірусу”, – сказала лікарка-пульмонологиня.

За її словами, деякі закордонні лікарі почали з'ясовувати, чи може коронавірус залишатися в нашому організмі протягом тривалого часу, а потім загострюватися. Однак імунулоги до цього ставляться скептично, як і до повторного зараження. Імунолог Борис Донський каже, що повторні COVID-19, – це найімовірніше, хибні тести. 

“Останні півроку навантаження на лабораторії ПЛР зросли в сотні разів, штат їх не зріс в сотні разів, кількість приладів в Україні не зросла в сотні разів і відповідно навантаження однозначно призвело до зниження якості і до підвищення цього відсотку хибнопозитивності”, – зазначає медик.

Лікар разом з колегами провели дослідження і з'ясували, що антитіла залишаються в організмі протягом щонайменше 150 днів. Тому ризик повторного інфікування – дуже низький.

Масової  повторної захворюваності не прогнозують і лікарі. Однак, кажуть, до того, що недуга може спіткати вдруге, варто бути готовим. І не забувати носити  маску і дезінфікувати руки.

Нагадаємо, раніше лікар Євген Дубровський висловив свою думку, чи можна повторно заразитися коронавірусом і як швидко.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *