МОЗ протестує модель запису та виклику літніх людей на вакцинацію від коронавірусу

Коронавірус

Міністерство охорони здоров'я України протестує модель запису/виклику на щеплення від COVID-19 людей похилого віку. Це відбудеться наступного тижня.

Про це 16 грудня повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко у Facebook.

Він розповів, що відвідав в одну з лікарень Борисполя Київської області.

“Інформація, яку почув від медиків, вже лягла в основу нового проєкту розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Наступного тижня протестуємо модель запису/виклику на щеплення від COVID-19 людей похилого віку”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, експерти Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) 21 грудня проведуть засідання, на якому обговорюватимуть питання щодо рекомендації реєстрації вакцини компаній BioNTech і Pfizer. Після цього Єврокомісія разом з країнами ЄС має ухвалити рішення щодо допуску вакцини на ринок. Для цього за прискореною процедурою необхідно три дні, кажуть у Брюсселі, тож перші щеплення можна буде зробити починаючи з Різдва.

Загалом використання розробленої компаніями Pfizer та BioNTech вакцини від коронавірусу дозволили щонайменше у шістьох країнах світу, зокрема у США, Великій Британії, Бахрейні, Канаді, Саудівській Аравії та Мексиці. 

У США кампанія з масової вакцинації від COVID-19 стартувала у понеділок, 14 грудня. 15 грудня Канада теж розпочала масову вакцинацію від COVID-19.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що перша вакцина проти коронавірусу може з'явитися в Україні у першому півріччі 2021 року. Робити щеплення планують вже у лютому. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *