Літак "Мрія" допоможе Україні пришвидшити отримання вакцини проти COVID-19

Коронавірус

Кабінет міністрів планує запропонувати компаніям-розробникам вакцини від коронавірусу послуги з транспортування препаратів літаком “Мрія”. Кабмін розраховує, що це дозволить пришвидшити отримання COVID-вакцини Україною.

Про це в ефірі одного з українських телеканалів сказав голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, інформує у п'ятницю, 25 грудня, “РБК-Україна”.

За словами нардепа, уряд вже готує пропозицію компаніям Pfizer, BioNTech та AstraZeneca.

“Літак можна обладнати спеціальним обладнанням для підтримання температури -70, і за це прискорити отримання вакцини, якщо ми будемо доставляти цю вакцину на інші замовлення, які надходять до компаній-виробників. Ми будемо просити, щоб отримати поза чергою”, – пояснив він.

Затверджений Міністерством охорони здоров'я план вакцинації від коронавірусу передбачає щеплення 23 млн українців. Для цього знадобиться 40 млн доз вакцини від коронавірусу. На це в державному бюджеті на 2021 рік закладено 2,6 млрд гривень. 

Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський заявив, що українська влада інтенсифікує переговори зі світовими фармацевтичними компаніями та урядами інших країн, щоб пришвидшити постачання в Україну якісної, перевіреної вакцини проти COVID-19.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *