Зеленський підписав закон про єдиний рахунок для сплати податків, з якого видалили "тютюнову правку"

Економіка

Сьогодні, 16 квітня, президент України Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”. Про це йдеться на сайті голови держави.

За цей закон Рада проголосувала 13 квітня після того, як з нього видалили так звану “тютюнову правку”. Згідно з цією правкою, компанії-виробники повинні були б продавати сигарети оптовим компаніям за ціною, що не перевищує 80% від максимальної роздрібної ціни. Великі тютюнові компанії заявляли, що тоді їхнє виробництво в Україні буде нерентабельним, в той час як роздрібні торговці тютюном від цього виграли б.

Депутати вже голосували за цей законопроєкт, однак Зеленський його ветував і повернув до Ради з пропозиціями. Рада урахувала зауваження президента та повернулась до голосування за законопроєкт у квітні.

“Закон допоможе спростити сплату податкових платежів та сприятиме зменшенню кількості помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань. Крім того, ухвалені зміни сприятимуть підвищенню рівня відкритості, прозорості та довіри платників податків до державних органів. Закон був підтриманий парламентом з урахуванням пропозицій Президента України. Зокрема, було скасовано норму щодо встановлення фіксованої торговельної націнки на тютюнові вироби, чим обмежувалися права суб'єктів господарювання, що здійснюють виробництво, імпорт та оптову торгівлю тютюновими виробами”, – йдеться у повідомленні на сайті президента.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *