Загальний фонд державного бюджету вже виконано на 100% – Шмигаль

Економіка

Загальний фонд державного бюджету вже повністю виконаний. І за підсумками року його “буде суттєво перевиконано”.

Про це запевнив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

“Станом на 23.12 загальний фонд державного бюджету вже виконано на 100%. До кінця року доходи бюджету буде суттєво перевиконано. Коли наш уряд прийшов у березні, відставання по доходах становило майже 40 млрд грн. Завдяки активній роботі із боротьби зі схемами та скрутками цю цифру вдалося нівелювати. Порівняно з минулим роком податкові органи завершують рік збільшенням зборів на понад 60 млрд грн”, – ідеться в дописі Шмигаля на його сторінці у Facebook.

Глава уряду наголосив, що “попри маніпуляції окремих персон, держава повністю виконує свої зобов'язання, зокрема з фінансування капітальних видатків. На Єдиному казначейському рахунку станом на 23.12 було понад 60 млрд грн, і це абсолютний рекорд на цю дату. Всі борги із зарплат шахтарям виплачені, кошти на закупівлю вакцин виділені, доплати у розмірі 8 тис. грн українцям, діяльність яких буде припинена внаслідок “карантину зимових канікул”, вже здійснюються”.

Раніше в інтерв'ю ТСН.ua керівник Рахункової палати ВалерійПацкан заявив, що “повний аналіз бюджету-2020 буде наступного року. Найбільші платежі йдуть у грудні. Тому зараз говорити про повний аналіз держбюджету-2020 не можна”.

Він наголосив, що “Найбільша наша проблема — це запозичення. Це третина держбюджету. У держбюджеті на 2020 рік на погашення держборгу спочатку було передбачено 346 млрд грн. А за фактом, станом на 1 грудня вже витрачено 357,4 млрд грн. І ця сума до кінця року зросте”, – сказав Пацкан.

Також є й позитив щодо цифр держбюджету-2020.

“Із позитиву – загальний обсяг доходів до держбюджету за січень-листопад дійсно зріс. Перевиконання плану — на 3,3 млрд грн. Менше оптимізму щодо видатків. У січні-листопаді видатки на 101 млрд грн менші від плану. Недовиконання плану — це Державна митна служба. Але хочу нагадати, що у квітні показники бюджету були скориговані. Доходи, наприклад, були зменшені на 116 млрд грн. Тому зараз мушу констатувати, що останні місяці відбувалося перевиконання доходів Державною податковою службою. А найбільші прогалини дійсно в Державній митній службі”, – сказав керівник Рахункової палати.

Зазначимо, що 25 грудня президент Володимир Зеленський підписав закон про держбюджет на 2021 рік. Про основні його цифри читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *