Відставка Смолія і падіння гривні: глава Мінфіну прокоментував ситуацію на валютному ринку

Економіка

Офіційний курс гривні до долара США найближчим часом має стабілізуватися після різкого росту вдень 2 липня. На нього не повинна вплинути відставка голови Національного банку України Якова Смолія, який увечері 1 липня подав відповідну заяву.

Про це міністр фінансів Сергій Марченко сказав під час брифінгу 2 липня. 

“Ми сподіваємось на те що Національний банк також з нами буде співпрацювати у проведенні своєї монітарної політики, не залежно від того хто буде керівником. Я вважаю, що відставка голови Національного банку України не має впливати на макроекономічну стабільність держави. Зараз як ніколи у нас є достатньо можливостей і ресурсів для того, щоб забезпечити макроекономічну стабільність”, – висловився міністр.

Марченко також уточнив, що станом на 1 липня на єдиному казначейському рахунку України” безпрецедентно значний обсяг коштів” – 75 млрд грн в національній валюті і понад 2 млрд в доларах США. 

“Я вважаю, що будуть ухвалені відповідні рішення і вже найближчим часом все заспокоїться”, – додав глава Мінфіну.

Нагадаємо, що голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення та передав її на розгляд президенту України. Він заявив, що вирішив залишити посаду через “систематичний політичний тиск”. 

Члени правління Національного банку заявили, що розділяють перестороги Якова Смолія щодо систематичного політичного тиску та поважають його рішення піти.

Вдень 2 липня на міжбанківському валютному ринку України курс долара на продажу зріс на 27 копійок до 27,18 грн/дол. Курс євро також підвищився до 30,71 грн/євро.

Тим часом українські політики можливу відставку голови НБУ коментують по-різному: деякі вважають це політичним переслідуванням, а хтось реагує на заяву Смолія, як на перемогу. Деталі – у матеріалі ТСН.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *