В Україні суттєво подешевшали ранні херсонські кавуни

Економіка

В Україні почали суттєво знижуватися ціни на ранні кавуни, вирощені в південних регіонах країни, зокрема і у Херсонській області.

Про це повідомляє аналітична платформа EastFruit.

Так, минулого тижня середня оптова ціна на кавун з Херсонської області України досягала 20 грн/кг, однак 1 липня його можна вже було придбати навіть за 11 грн/кг при реалізації дрібним оптом і ще дешевше, при відвантаженні з господарств.

За інформацією учасників ринку, у 2019 року в цей час середня оптова ціна на кавун була в півтора рази нижче, оскільки сезон раннього кавуна в 2020 році дещо затримався через холодну весну. Однак, з огляду на зростання пропозиції, не виключено, що до кінця тижня такий ціновий рівень може бути досягнутий. У 2019 року в протягом перших двох тижнів сезону оптові ціни на кавун стабільно знижувалися на 6 грн/кг щотижня. У цьому ж році, поки що, зниження ціни є більш стрімким.

Експерти EastFruit також зазначають, що херсонський кавун користується попитом, проте українські споживачі консервативно налаштовані по відношенню до ранньої продукції, внаслідок міфів про те, що їх споживання пов'язане з ризиком для здоров'я. Тому, перший херсонський кавун, як правило, продається досить дорого, але недовго. Як тільки його пропозицію починає рости, ціни відразу різко знижуються.

За даними аналітичної платформи, експорт кавуна з України продовжує знижуватися вже чотири роки поспіль на тлі посилення конкуренції на цьому ринку. У 2019 було експортовано всього 14,3 тис. тонн свіжого кавуна, хоча в 2015 році експорт досягав 29,3 тис. тонн. Основні експортні ринки збуту для українського кавуна – це Литва, Естонія, Польща і Латвія. З Білорусі, яка раніше була великим покупцем, Україна майже повністю витіснили російські постачальники кавуна.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що мелітопольська черешня може стати міжнародним брендом, її зареєструють як продукт, що має географічну помітку. Тобто “Мелітопольською” офіційно зможе називатися лише черешня, вирощена в Мелітополі та його околицях. Це перша українська ягода, яка отримає реєстрацію із геоміткою та матиме право на визнання в ЄС. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *