Уряд України хоче отримати 105 млн євро від ЄС – схвалив три проєкти угод

Економіка

Уряд України планує залучити 105 млн євро фінансової допомоги від Європейського Союзу, зокрема на підтримку українських підприємців. Для цього схвалив проєкти трьох угод.

Про це у середу, 1 липня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у Facebook.

Перша угода, за інформацією очільника Кабміну, це програма EU4BUSINESS.

“Вона передбачає підтримку зокрема для участі України у загальноєвропейських програмах підтримки бізнесу, бізнес-інтеграції та торговельних зв’язків на європейському та світовому ринках. Реалізація програми дасть змогу надавати гранти на регіональні проєкти з розвитку малого та середнього підприємництва на місцях”, – розповів Шмигаль.

Наступна – це Програма технічного співробітництва 2020, яка спрямована на посилення інституційної спроможності для здійснення необхідних реформ у напрямку євроінтеграції.

“Зокрема, це наближення українського законодавства до законодавства ЄС та імплементація положень Угоди про асоціацію та про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС”, – уточнив Шмигаль.

Третя угода – це Програма підтримки ЄС для розвитку сільського господарства та малих фермерських господарств в Україні.

“Тут варто зауважити, що допомога буде спрямована саме малим фермерським господарствам, щоб вони змогли краще конкурувати та створювати додану вартість”, – написав прем’єр-міністр.

“Загалом сума допомоги, яку вдасться залучити від підписання угод, становитиме 105 млн євро. Це додатковий ресурс, що в комплексі з антикризовими заходами уряду дадуть можливість швидше подолати наслідки коронакризи та дати малому й середньому бізнесу розвиватися швидше”, – резюмував Денис Шмигаль.

Нагадаємо, що Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії надати десяти країнам політики сусідства та розширення екстрену макрофінансову допомогу для протидії економічним наслідкам пандемії коронавірусної хвороби COVID-19. Загальний обсяг кредитного пакета становить три мільйони євро, з них для України передбачено 1,2 мільярда євро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *