Українців звільнили від сплати штрафів і пені за кредитами в період карантину – Зеленський підписав закон

Економіка

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який захищає позичальників від нарахування штрафів і пені за кредитами в період карантину та у 30-денний строк після його завершення.

Про це у середу, 1 липня, повідомляє пресслужба глави держави.

Це Закон “Про внесення змін до Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами (позиками) у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19)” № 691-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 16 червня 2020 року.

Документ вносить зміни до “Прикінцевих положень” Господарського кодексу України та “Прикінцевих та перехідних положень” Цивільного кодексу України.

“Згідно з якими у разі прострочення позичальником у період дії карантину, встановленого Кабінетом міністрів на всій території України, або/та у 30-денний строк після дня завершення дії такого карантину, виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від обов’язків сплатити на користь кредитодавця неустойку, штраф, пеню за таке прострочення”, – йдеться в повідомленні.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

Читайте також:

Карантин в кредит: банки зменшують ліміти на картках, а позичальники просять відтермінувань
Карантин і фінанси: як не опинитись у борговій ямі до кінця обмежень
Треба готуватися до другої хвилі: Зеленський оцінив поширення коронавірусу в Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *