Українці масово їдуть на заробітки: скільки і куди вирушають найбільше

Економіка

На заробітки за кордон упродовж 2020 року, за офіційними даними, виїхали 61,9 тисячі українців. Найбільше громадян працює нині окрім Польщі, в Кіпрі та Ліберії.

Про це повідомили в Державному центрі зайнятості за запит “Радіо Свобода”.

За офіційною інформацією, найбільше у 2020 році українці для роботи обирали Кіпр, туди поїхало 12,3 тисячі осіб. Польща – на другій сходинці. До сусідньої країни виїхало за рік 4,7 тисячі громадян. Ліберія – третя у списку. В країну поїхало 1,9 тисячі осіб.

Дещо менше українців виїхало у 2020 році у Панаму, 1,8 тисячі заробітчан. Також популярні серед українських робітників Маршаллові Острови. За рік там працевлаштувалося 1,8 тисячі осіб, у Бельгії – 1,6 тисячі осіб. У Росії, за офіційними даними, роботу отримало 88 громадян України.

Порівняти показники з аналогічними 2019 року не вдасться, оскільки до другого півріччя минулого року відповідна звітність подавалася раз на рік. Але є інформація за друге півріччя минулого року: тоді агенції влаштували за кордон 63,6 тисячі українців, із них у Росії – 79 осіб.

Найбільше торік їхали на заробітки: до Польщі (14,2 тисячі осіб), Кіпру (10,7 тисячі осіб), Німеччини (5 тисяч осіб), Великої Британії (4,3 тисячі осіб), Греції (4 тисячі осіб), Чехії (3,3 тисячі осіб), Маршаллових Островів (2,8 тисячі осіб).

Як повідомлялося, у Польщі від березня кількість застрахованих заробітчан впала на 10%, але поступово після відкриття кордону в червні, почала зростати. Так, у вересні зафіксовано рекордну кількість іноземців, зареєстрованих у Фонді соцстраху. Найбільше у Польщі серед іноземних працівників – українців.

Нагадаємо, від 2016 року українців визнають найбільшою групою іноземців, які отримують перші дозволи на проживання в ЄС. Так, у 2019 році відповідну посвідку отримали 757 тисяч наших громадян, і майже чотири п’ятих дозволів їм видала Польща. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *