Україна скасувала розміщення 12-річних облігацій на 1,75 млрд дол. після заяви Смолія про відставку

Економіка

Україна скасувала новий випуск облігацій з погашенням у 2033 році на суму 1,75 млрд доларів після того, як голова Нацбанку Яків Смолій подав у відставку.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків.

“Між короткостроковою ціллю залучити гроші ціною кидка інвесторів та більш довгостроковою ціллю — зберегти довіру тих самих інвесторів, Україна обрала 2-е. Це, звичайно, не компенсує негативу від всієї тої турбулентності, яка виникає із вчорашньої заяви про відставку голови НБУ”, – наголосив він.

На думку Демківа, поки що незрозуміло, яким буде рішення президента і хто очолюватиме Нацбанк в майбутньому, та яку вони проводитимуть політику.

“Як наслідок, складно оцінити, якою буде вартість запозичення тепер. Але, у випадку кидка, наступний вихід України чи українських компаній на міжнародний ринок запозичень був би ще не скоро”, – додав аналітик.Наразі у Міністерстві фінансів підтвердили інформацію про скасування угоди, зазначивши, що інші подробиці оприлюднять пізніше, пише “Інтерфакс-Україна”.

Нагадаємо, що голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення та передав її на розгляд президенту України. Він заявив, що вирішив залишити посаду через “систематичний політичний тиск”.

Члени правління Національного банку заявили, що розділяють перестороги Якова Смолія щодо систематичного політичного тиску та поважають його рішення піти.

Тим часом українські політики можливу відставку голови НБУ коментують по-різному: деякі вважають це політичним переслідуванням, а хтось реагує на заяву Смолія, як на перемогу. Деталі – у матеріалі ТСН.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *