У Росії запровадили державне регулювання цін на продукти: що зміниться

Економіка

У Російській Федерації запровадили державне регулювання цін на окремі види затребуваних товарів. Відповідні постанови у вівторок, 15 грудня, підписав прем'єр-міністр країни Михайло Мішустін.

Про це із посиланням на сайту уряду повідомляє “Інтерфакс”.

“Один із документів стосується спеціальних угод. Мінсільгосп разом з Мінпромторгом і Федеральною антимонопольною службою укладуть їх з виробниками продовольства і торговими мережами”, – йдеться у повідомленні.

За даними видання, підписання угод заплановане на п'ятницю, 18 грудня. Вони будуть діяти до кінця I кварталу 2021 року.

Очікується, що домовленості дозволять знизити та “підтримувати на нормальному рівні” ціни на головні продовольчі товари, зокрема на цукор та соняшникову олію. Так, ціни на цукор в опті будуть зафіксовані на рівні 36 рублів за кілограм, в роздробі – 46 рублів, на соняшникову олію – 95 рублів і 110 рублів за літр відповідно. 

“Стежити за тим, як вони виконуються, буде Федеральна податкова служба на основі даних онлайн-кас на додаток до моніторингу, який веде Росстат”, – додали в уряді. Моніторингом і оперативним реагуванням на зміну цін також буде займатися міжвідомча робоча група на чолі з першим віце-прем'єром Андрієм Бєлоусовим.

Мішустін також підписав постанову про введення квоти на експорт зерна і експортного мита на пшеницю.

“Щоби стабілізувати ціни на борошно і хліб, на вивезення пшениці, жита, ячменю і кукурудзи уряд встановлює тарифну квоту в розмірі 17,5 млн тонн, – йдеться у повідомленні. – Експорт зернових в обсягах, що перевищують її, буде обкладатися митом у 50% від митної вартості вивезеної продукції, але не менше ніж 100 євро за одну тонну. У межах квоти мита на вивіз жита, ячменю і кукурудзи становитимуть 0%, на вивезення пшениці – 25 євро за тонну”.

Це рішення стосується продукції, що вивозиться з Росії за межі Митного союзу, і буде діяти з 15 лютого до 30 червня 2021 року.

Водночас для підтримки виробників борошна передбачаються субсидії на відшкодування частини витрат, пов'язаних з придбанням пшениці. Так, мірошники зможуть компенсувати до 50% різниці між поточною ціною на продовольчу пшеницю і її середньомісячної середньою ціною за аналогічні періоди трьох попередніх років за даними Росстату, скоригованої з урахуванням інфляції.

Раніше повідомлялося, що російський рубль упав до показників 2014 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *