У Росії готуються закривати родовища та навіть спалювати нафту, щоб виконати угоду ОПЕК+

Економіка

Російські компанії розглядають різні варіанти скорочення видобутку нафти для виконання угоди ОПЕК+ – від закриття своїх родовищ до навіть спалювання “чорного золота”.

Про це з посиланням на джерела Reuters пише 360tv.

Зазначається, що найменш рентабельні родовища, ймовірно, будуть закриватися, тоді як на інших буде вигідніше “добувати та спалювати” нафту. Угода ОПЕК+ про скорочення видобутку набуде чинності 1 травня і Міністерство енергетики Росії вже дало завдання скоротити видобуток на 8,5 мільйона барелів.

Наразі російські компанії розглядають можливість закриття старих родовищ, де видобуток уже почав спадати. Також планується закривати і деякі продовольчі підрозділи, які “обмежено впливають на економічні показники”.

Водночас деякі родовища будуть не заморожуватися, а закриватися на ремонт. Це дозволить у разі відмови від скорочення видобутку навпаки – наростити потужності. Однак кілька джерел розповіли, що після скорочення видобутку нафти в СРСР вдвічі країні знадобилося щонайменше десятиліття, аби відновити попередній рівень.

Нагадаємо, 12 квітня члени організації найбільших експортерів нафти ОПЕК+, куди входить Саудівська Аравія, домовилися з Росією про зниження видобутку на 9,7 млн ​​барелів на день. Це зроблять для того, щоб ціни знову пішли вгору після стрімкого здешевшання нафти майже вдвічі. Ключовою перешкодою для досягнення фінальної угоди була позиція Мексики, яка не хотіла брати на себе пропорційно такі ж зобов'язання, як і 22 інші нафтовидобувні країни.

Під час торгів 20 квітня американська нафта WTI різко дешевшала і її вартість спочатку впала до одного долара, потім – до нуля, далі – ціна стала від'ємною, потім здорожчала до 22-35 центів за барель. Після того на лондонській біржі ICE стався різкий обвал вартості на понад 300% і ціна стала мінус 40 доларів за барель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *