У Раді Нацбанку оцінили ризик зриву програми МВФ після звільнення Смолія

Економіка

У Раді Національного банку вважають, що парламент підтримає відставку голови Нацбанку Якова Смолія, але ризик зриву програми МВФ з Україною оцінюють як мінімальний.

Про це сказав член Ради Нацбанку Віталій Шапран, передає Укрінформ.

“Гадаю, що голоси за відставку Якова Смолія в парламенті знайдуться. МВФ уважно стежить за ситуацією, і Рада НБУ проводить регулярні консультації з Фондом щодо питання як відставки Смолія, так і заміни або пролонгації повноважень одного з членів правління НБУ. Можу сказати, що наші кредитори добре поінформовані про те, що відбувається. І наскільки мені відомо, ні Рада НБУ, ні інші керівні підрозділи НБУ ніяких інформаційних перепон перед МВФ не ставлять. Тому, я думаю, що ризики зриву програми МВФ є мінімальними. І зараз ми робимо все для того, щоб їх ще більше мінімізувати”, – сказав Шапран.

Він зазначив, що щодо інвестицій в ОВДП і євробонди, то найімовірніше інвестори відреагують на відставку голови Нацбанку.

“Не всі з них розуміють, що НБУ це досить потужна інституція, де є певна інституціональна пам'ять і послідовність дій. Але думаю, що невелике зниження цін на наші облігації матиме надкороткотривалий характер і тільки приверне до України увагу інвесторів. Більш довготривалий вплив зміни голови вже залежатиме від наступника і того, як він дослухатиметься до Ради НБУ. Рада вже не раз виходила з ініціативою посилити роль НБУ на вторинному ринку ОВДП, очевидно, що це буде вітатися іноземними інвесторами”, – зазначив Шапран.

Голова Нацбанку Смолій написав заяву про звільнення через “систематичний політичний тиск”. “Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні”, – заявив він.
Правління НБУ розділяє перестороги Смолія і закликало владу дати банку змогу виконувати функції, покладені на них Конституцією. 
В Офісі президента відреагували і заявили, що дискусії щодо діяльності НБУ “мають бути позбавлені політичного забарвлення”. 
Посли країн “Великої сімки” попередили про можливу загрозу підтримці українських реформ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *