У Нацбанку пропонують скасувати податок на доходи з депозитів

Економіка

У Нацбанку пропонують відмінити податок на доходи з депозитів, введений у 2014 році.

“Ми цього року виходили з ініціативою на уряд, щоб відмінити податок на доходи з депозитів. За всю історію незалежності України такого податку не було. Він був введений в 2014 році, коли ситуація з надходженнями була просто жахливою. Сьогодні цього вже немає, є досить стала дохідна база, і ми вважаємо, що можна відмінити цей податок”, –  заявив голова НБУ Кирило Шевченко в інтерв'ю ЕП.

За словами голови НБУ, він складається з двох складових – це 18% ПДФО і 1,5% військового збору. Про військовий збір не йдеться.

“Доки йде війна, його треба лишати. А от прибрати 18% ПДФО, зважаючи на те, що депозитні ставки і так низькі, ми пропонували Міністерству фінансів і Уряду в законі про бюджет. Це не було враховано”, – додав він.

Як повідомлялося, голова НБУ Кирило Шевченко заявляє, що український банківський сектор продемонстрував високу стійкість в умовах пандемії COVID-19. За його словами, українські банки довели в період пандемії, що цілком здатні відповідати сучасним викликам у сфері капіталу, ліквідності, прибутковості й технологічних інновацій. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *