У Міністерстві економіки прокоментували ініціативу Зеленського щодо створення координаційної ради

Економіка

На тлі протестів ФОПів президент Володимир Зеленський створює координаційну раду, метою якої є напрацювання законодавчих змін щодо комплексного вирішення проблем мікробізнесу.

Міністр економіки Ігор Петрашко в ефірі “Сніданку з 1+1” прокоментував її створення для вирішення проблем ФОПів.

До цього дорадчого органу увійдуть представники мікробізнесу з кожного регіону, представники спілок і об’єднань підприємців мікро- та малого бізнесу, незалежні експерти, представники уряду та Офісу президента.

“Координаційна рада – це дуже хороша ініціатива. Вона на часі і дуже необхідна. Питання малого бізнесу – важливе для усієї країни. Законопроєкти, які були ухвалені Радою, відстрочили і пішли на зустріч ФОПам щодо зменшення чи відтермінування введення обов'язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) платниками єдиного податку та інших обмежувальних заходів ще на рік.  Від 1 січня ці більш жорсткі заходи вже мали діяти. Але ухвалив рішення, президент підпише документ – це вже є результат компромісу та переговорів з підприємцями”, – наголосив глава міністерства економіки. 

Петрашко наголошує, що ситуація, яка наразі склалася, стосується не тільки тих чи інших норма, а взаємодії між малим бізнесом, великим і середнім.

“Це питання компромісу. Є велика кількість людей, які працюють в інших сферах і з іншим оподаткуванням. Вони теж хочуть, аби були рівні умови. Саме тому у форматі координаційної ради варто знайти компроміс. Треба розуміти, що всі мають платити податки, бо вони йдуть і на пенсії, і на соціальні виплати, і на медицину й освіту. Але потрібно, щоб усе це було спокійно, прозоро для підприємців, щоб було мінімум втручання державних органів в їхню роботу”, – каже міністр економіки Ігор Петрашко.

Як повідомлялося, 7 грудня президент Володимир Зеленський підписав закон щодо відтермінування обов'язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) платниками єдиного податку, який Верховна Рада ухвалила 1 грудня. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *