У Мінфіні розповіли, чи відповідає держбюджет-2021 оцінкам МВФ

Економіка

Під час роботи над державним бюджетом-2021 було опрацьовано понад 2 тисячі правок депутатів, загалом врахували парламентських пропозицій на понад 14 млрд грн. У результаті показники у бюджеті на 2021 рік збігаються з оцінками МВФ.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко під час свого виступу в Раді 15 грудня.

Він запевнив, що Україна продовжує рухатися в рамках співпраці з МВФ, і те, що параметри бюджету-2021 збігаються з оцінками фахівців фонду, свідчить, що робота йде в правильному напрямку.

“Для нас було важливо зберегти визначені президентом і Урядом пріоритети, які були підтримані народними депутатами, і при цьому знизити рівень дефіциту бюджету, дотримуючись принципів збалансованості та реалістичності”, – заявив голова Мінфіну.

Також Марченко розповів, що дефіцит держбюджету зменшився від 270 млрд грн до 246,6 млрд грн. Міністр запевнив, що в середньостроковій перспективі планується поступово скорочувати дефіцит бюджету: до 4-4,5% ВВП у 2022 році та до 3-3, 5% у 2023 році.

Нагадаємо, Верховна Рада України 15 грудня у другому читанні та у цілому ухвалила державний бюджет на наступний 2021 рік. “За” відповідне рішення на засіданні проголосувало 289 депутатів.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Сергій Марченко запевнив, що ухвалений державний бюджету України на 2021 рік є реалістичним і збалансованим. Міністерство фінансів впевнене у його виконанні. 

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вже привітав ухвалення Радою державного бюджету на 2021 рік, назвавши це “важливим державницьким рішенням”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *