У Мінфіні назвали суму та умови кредиту МВФ

Економіка

Україна планує отримати від Міжнародного валютного фонду (МВФ) у 2020 році два транші по 1,75 млрд доларів на загальну суму 3,5 млрд доларів. 

Про це міністр фінансів України Сергій Марченко сказав 27квітня під час онлайн-засідання комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

Сума яку може отримати Україна цьогоріч ще залишається предметом дискусій і може збільшитися збільшити. За його словами, загальна сума за програмою EFF становить 8 млрд доларів.

“Очікується до кінця року 3,5 мільярда доларів. На даний момент мова йде про два транші по 1,75 мільярда доларів”, – сказав він.

Він зазначив, що цю суму МВФ перерахує Україні після затвердження Радою директорів фонду. Це станеться, коли Рада ухвалила банківський закон, який не дозволить повернути на ринок збанкрутілі або націоналізовані банки.

Марченко заявив, що Україна не зверталася до МВФ за грошима, які фонд виділяє на екстрену допомогу країнам через пандемію коронавірусу.

“Україна працює над структурною програмою EFF, по окремій кредитній лінії ми не зверталися. Тобто, ми вважаємо, що ми можемо за структурною програмою отримати всю необхідну нам допомогу”, – сказав Марченко.

Він зазначив, що на сьогодні ще нема узгодженого Меморандуму за програмою EFF: “Але є результати телефонних переговорів президента Володимира Зеленського з директором-розпорядником МВФ Кристаліною Георгієвою від 7 грудня, на якій досягнуто згоди на технічному рівні щодо нової програми EFF”.

Нагадаємо, на позачерговому засіданні 30 березня березня Верховна Рада проголосувала в першому читанні банківський закон та ухвалила в цілому законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. Законопроєкт після розгляду всіх правок підтримали 259 нардепів. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 липня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *