У Києві обвалився ринок орендного житла: експерти радять власникам квартир йти на поступки

Економіка

Обвал ринку орендованої нерухомості в столиці. Ціни падають – однокімнатна біля метро вже вартує 7тисяч, а до початку епідемії була 15. Ринок оренди завис у повітрі. Квартиронаймачі через панедмію роз'їхалися, студенти теж, бо вчаться онлайн. Квартир на столичному ринку нерухомості стає більше, йдеться в сюжеті “Спецкор” на 2+2.

“Він перетелефонував і сказав, що не може платити. Або буду жити безкоштовно, або якось потім розрахуюсь”, – розповідає про свого орендаря власниця квартири Тетяна Мотричук.

Невеличку і вже трохи стареньку однокімнатну квартиру на столичній Оболоні, яка належить матері Тетяни, вони здавали в оренду за 5,5 тисяч. Коли її орендар поставив перед фактом, що грошей немає, запропонувала домовитися, але винаймач не зміг гарантувати жодної суми.

“Люди вже дослухаються один до одного – ідуть на певний компроміс, хтось знижує на 30%, хтось на 40-50”, – каже експерт ринку нерухомості Олексій Коваль.

Ганна теж одна з тих, кому домовлятися довелося. Проте вона в цій  ситуації опинилася по інший бік барикад – вона вже п’ять років винаймає одну однокімнатну квартиру. Працюючи бренд-менеджеркою, каже, під час карантину попит на їхній товар різко впав, тому й зарплату вона отримала меншу. Через це пішла на перемови. І їй пощастило.

“Я була змушена запитати більш лояльні умови у орендодавця своєї квартири. Він пішов мені на зустріч та зробив мені знижку 50% на період карантину. Передзвонив мені ввечері і запропонував навіть розглянути пропозицію по роботі”, – ділиться Ганна.

Але не всі орендодавці такі лояльні й готові йти на переговори. Однак ті, хто зараз не піде на поступки, кажуть експерти, втратить своїх орендарів, а в підсумку недоотримає кошти.

“Невеликий спад ціни оренди вже відбувся. Якщо кватира біля метро коштувала в середньому 15 тисяч гривень, то зараз вже є 12, є 10 і вже є 7”, – каже експерт.

Тетяна теж розуміє, що за ту саму ціну вона квартиру вже не здасть. Тож вирішила, що  краще зараз зробити в ній ремонт. Якщо власники квартир від карантину програли, то ті, хто здавав в оренду дачу, лише виграли. Попит на заміські будинки значно зріс.

Експерти кажуть – орендна платня на заміські будинки зросла в півтора-два рази. Середні оселі поблизу столиці тепер можуть коштувати в середньому дві тисячі доларів за місяць. За сто кілометрів – будинки з вигодами наймають за  5-7 тисяч гривень.

Кореспондент “Спецкор” Вікторія Ніконенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *