Ціни на нафту обвалилися нижче 22 доларів

Економіка

Вартість червневого ф'ючерсу на нафту марки Brent впала на майже 18% – до 21,84 доларів за барель.

Про це свідчать дані лондонської біржі ICE станом на 12 годину.

Зазначимо, зниження ціни на нафту Brent відбувається слідом за рекордним обвалом цін на американську нафту WTI.

Наразі ф’ючерс на WTI в червні на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі NYMEX здешевшав на 3,23% – до 19,77 доларів за баррель.

Нагадаємо, 6 березня Росія та Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) не змогли подовжити угоду про скорочення видобутку нафти. Після цього ціни на нафту рекордно впали, за чим стався обвал рубля. Також це вплинуло на світові ринки, де одразу ж почався масштабний обвал.

12 квітня члени організації найбільших експортерів нафти ОПЕК+, куди входить Саудівська Аравія, домовилися з Росією про зниження видобутку на 9,7 млн ​​барелів на день. Це зроблять для того, щоб ціни знову пішли вгору після стрімкого здешевшання нафти майже вдвічі.

Ключовою перешкодою для досягнення фінальної угоди була позиція Мексики, яка не хотіла брати на себе пропорційно такі ж зобов'язання, як і 22 інші нафтовидобувні країни.

Під час торгів 20 квітня американська нафта WTI різко дешевшала і її вартість спочатку впала до одного долара, потім – до нуля, далі – ціна стала від'ємною, потім здорожчала до 22-35 центів за барель. Після того на лондонській біржі ICE стався різкий обвал вартості на понад 300% і ціна стала мінус 40 доларів за барель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *