Сім осіб на місце: скільки платять безробітним у центрах зайнятості і які є вакансії

Економіка

За час карантину, що запроваджений задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19, кількість офіційно зареєстрованих безробітних в Україні зросла на 89,2 тис. осіб. Тепер на обліку в центрах зайнятості перебувають 400,9 тис. людей, а це на 27% більше, ніж у цей період торік.

У Державній службі зайнятості запевнили, що на період карантину пошук роботи для безробітних ведеться. Зокрема, на тих підприємствах, які нині працюють – у продуктових та господарських магазинах, комунальних службах, лікарнях, аптеках, транспортних підприємствах, поштах, фінансових та інших установах.

Вакансій у базі центрів зайнятості нині 54 тисячі. Тобто на одне місце – сім претендентів. Торік у цей період вакансій було на третину більше.

Працівники яких професій нині найбільше потрібні на ринку праці:

– у сфері сільського та лісового господарства. Це пов’язано з початком весняних сільськогосподарських робіт. Незважаючи на карантин, роботодавці пропонують роботу трактористам, агрономам, робітникам з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва тощо;

– у сфері торгівлі та надання послуг, які наразі не є забороненими (продавець продовольчих товарів, касир, кухар, прибиральник, робітник з благоустрою);

– у сфері логістики (кур’єр, водій, вантажник, підсобний робітник, укладальник-пакувальник, завідувач складу);

– у сфері охорони здоров'я та надання соціальної допомоги (сестра медична, соціальний робітник);

– у сфері забезпечення правопорядку (охоронник, сторож).

– є також вакансії для професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, фахівців, обліковців, лікарів, а також для кваліфікованих робітників – електрогазозварників, дорожніх робітників, слюсарів-ремонтників, електромонтерів.

Який розмір державної допомоги із безробіття:

Розмір допомоги із безробіття розраховується для кожної особи індивідуально. Він визначається залежно від страхового стажу людини та її зарплати. Допомога виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру (стаття 22 закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття”).

Максимальний розмір допомоги із безробіття нині становить 8408 грн (чотири прожиткові мінімуми для працездатних осіб).

Розмір мінімальної виплати допомоги із безробіття, що виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу, становить 1800 грн, а особам, виплати яким призначались без урахування страхового стажу, – 650 грн відповідно до законодавства.

Загальна тривалість виплати допомоги із безробіття не може перевищувати 360 календарних днів, а для осіб передпенсійного віку – 720 календарних днів.

Нагадаємо, в Україні через коронавірус масово звільняють людей. Державна служба зайнятості спростила реєстрацію безробітних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *