Шмигаль привітав зниження облікової ставки і назвав дешеві й довгі кредити для бізнесу пріоритетом уряду

Економіка

Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль привітав рішення Національного банку щодо зниження облікової ставки до 8%.

Про це він написав у своєму телеграм-каналі.

“Такі дії регулятора дозволять підтримати економіку в умовах коронакризи. Уряд зі свого боку продовжує працювати над програмами кредитних канікул для бізнесу через ініціативу президента “Доступні кредити 5-7-9%” та через ініціативу “Нові гроші”, яку презентуємо вже найближчим часом”, – заявив очільник Кабміну.

За словами Шмигаля, дешеві та довгі кредити для українського бізнесу – один із пріоритетів його уряду.

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн. 29 березня Кабмін затвердив нові макроекономічні прогнози на 2020 рік: ВВП – мінус 4,8%, середньорічний курс долара США – 29,5 грн (плюс 1,5-2 грн), інфляція – 8,7% (плюс 3,1%), безробіття – 9,4% (плюс 1,3%), середня зарплата – 11 тис. грн (без змін). Водночас в Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року – за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття. Світовий банк прогнозує падіння ВВП України на 3,5% у 2020 році. Також через пандемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *