Російський рубль впав слідом за цінами на нафту

Економіка

У Росії продовжується стрімке падіння національної валюти.

Про це свідчать дані Московської біржі.

Так, станом на 10 ранку курс долара виріс на 0,6% – до 76 рублів, євро підріс на 0,46% – до 82,36 рубля.

Згідно з даними біржі, російська валюта не припиняє дешевшати.

На думку експертів, обвалення рубля пов’язане з падінням цін на нафту.

“Зниження нафти, найімовірніше, триватиме, що призведе до ще одного витка девальвації рубля. На цьому тлі, а також беручи до уваги темпи обвалу ринку вуглеводнів, пара долар / рубль ще до кінця поточного місяця може знову перевищити позначку 80”, – наголосив керівник аналітичного департаменту AMarkets Артем Дєєв, пише РБК.

Нагадаємо, 6 березня Росія та Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) не змогли подовжити угоду про скорочення видобутку нафти. Після цього ціни на нафту рекордно впали, за чим стався обвал рубля. Також це вплинуло на світові ринки, де одразу ж почався масштабний обвал.

12 квітня члени організації найбільших експортерів нафти ОПЕК+, куди входить Саудівська Аравія, домовилися з Росією про зниження видобутку на 9,7 млн ​​барелів на день. Це зроблять для того, щоб ціни знову пішли вгору після стрімкого здешевшання нафти майже вдвічі.

Ключовою перешкодою для досягнення фінальної угоди була позиція Мексики, яка не хотіла брати на себе пропорційно такі ж зобов'язання, як і 22 інші нафтовидобувні країни.

Під час торгів 20 квітня американська нафта WTI різко дешевшала і її вартість спочатку впала до одного долара, потім – до нуля, далі – ціна стала від'ємною, потім здорожчала до 22-35 центів за барель. Після того на лондонській біржі ICE стався різкий обвал вартості на понад 300% і ціна стала мінус 40 доларів за барель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *