Росія та Саудівська Аравія припинили "нафтову війну": як відреагував ринок на договір ОПЕК+

Економіка

Після підписання Саудівською Аравією та РФ договору про рекордне зниження видобутку нафти, ціни на “чорне золото” у світі дещо зросли.

Нафта Brent, після відкритя торгів на біржах 13 квітня почала незначні стрибки та здорожчала на 4-5%, Вартість ф'ючерсів Brent на лондонській біржі ICE Futures становила 32,84 долара за барель, тим часом на WTI на Нью-Йоркській біржі виросли в ціні на 5% – до 23,89 долара за барель. 

Загалом на довгоочікувану угоду гравці ринку поки відреагували стримано, адже очікують реального скорочення видобутку нафти, а не лише на папері. До того ж обсяги скорочень не перекривають зниження попиту, при цьому на ринку вже накопичилися величезні запаси сировини, а угода набуде чинності тільки 1 травня.

До цього, 12 квітня члени організації найбільших експортерів нафти ОПЕК+, куди входить Саудівська Аравія, домовилися з Росією про зниження видобутку на 9,7 млн ​​барелів на день. Це зроблять для того, щоб ціни знову пішли вгору після стрімкого здешевшання нафти майже вдвічі.

Ключовою перешкодою для досягнення фінальної угоди була позиція Мексики, яка не хотіла брати на себе пропорційно такі ж зобов'язання, як і 22 інші нафтовидобувні країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *