"ПриватБанк" програв позов компанії Ігоря Коломийського

Економіка

“ПриватБанк” програв позов компанії, що належить Ігорю Коломийському та його бізнес-партнеру Геннадію Боголюбову.

Про це йдеться у рішенні Господарського суду Києва.

Суд постановив, що банк має заплатити компанії “Арлан” грошову компенсацію у розмірі 17,3 млн грн.

Це гроші, які компанія бізнесменів повернула Національного Банку за несплачений кредит рефінансування “ПриватБанку”, поручителем якого вона виступала від 2009 року.

“ПриватБанк” оскаржить це рішення в апеляційних інстанціях. Відповідно до реєстру судових рішень, Північний апеляційний господарський суд Києва 21 квітня відкрив апеляційне провадження за апеляційною скаргою банку. Суд призначив розглянути справи на 19 травня 2020 року.

Раніше повідомлялося, що 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації “ПриватБанку” через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому “ПриватБанку”. Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економічну стабільність держави, у “ПриватБанку” теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.

Своєю чергою президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

Зазначимо, рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина – нестача в капіталі “ПриватБанку”, яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього бізнесмен Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є принциповим. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *