"Підприємці, які працюють, – вони працюють": у Мінфіні вбачають у скаргах ФОПів більше політики, ніж бізнесу

Економіка

Проблем з реєстрацією у застосунку “Дія” у ФОПів, які хочуть отримати 8 тисяч гривень компенсації, немає.

Про це міністр фінансів Сергій Марченко сказав в інтерв'ю журналістці ТСН.ua Христині Зеленюк.

“За моєю інформацією, все відбувається ритмічно. Коштів більше, ніж достатньо. Всі, хто зареєструються, і всі, хто має на це право, всі отримають”, – зазначив він. 

Також Марченко нагадав, що для мінімізування ризиків запровадження касових апаратів, був запроваджений продукт, який дозволяв мати фактично касовий апарат у смартфоні. Вже на сьогоднішній момент видано більше мільйона чеків, близько 5 тисяч підприємців зареєструвалися у цій системі і 45 тисяч – вже майже до 50 – цих пристроїв зареєстрована.

“Це відповідь на питання, як ми маємо рухатися. Відкочувати назад цю історію – це приймати слабкі рішення, я вважаю. Тому що РРО – це не тільки про підприємців, це в першу чергу про споживачів. Це про громадян України, це про конкурентний бізнес. Коли у вас вітчизняний виробник, який все легально виробив і свою продукцію збуває, а є такий самий конкурент, який користується тим, що в нього необлікована якась продукція і він не надає чеків, він користується конкурентною перевагою. Це не тільки про конкретних бізнесменів, ФОПів – я їх всіх дуже поважаю. Але закон один для всіх. І якщо ми хочемо бути цивілізованою державою, ми маємо привчитися сплачувати податки”, – зазначив міністр. 

Марченко підкреслив, що обслуговування цього мобільного застосунку – безкоштовне. Податкова дала для цього всі інструменти. 

Також у скаргах підприємців про необхідність винаймати додатковий персонал, щоб вели їх, міністр вбачає більше політики. . 

“Навіть якщо у вас магазин, який продає великий асортимент продукції, нескладно за певний період часу цей асортимент продукції вбити в базу – і потім використовувати це на постійній основі. Я вбачаю у цьому більше політики, ніж реального бізнесу. Тому що підприємці, які працюють, – вони працюють. В них немає часу займатися політикою. Я досить жорстко відповідаю”, – зазначив він.

За словами Марченка, бізнес, який працює, – він працює. І в нього є всі можливості і захист держави щодо його роботи.

“І ми робимо все можливе для того, щоб зберегти ту ж саму спрощену систему. Але ті, хто вважає інакше, – вони роблять гірше. Вони не роблять краще”, – резюмував політик.

Нагадаємо, уряд ухвалив рішення про посилення карантину в Україні від 8 до 24 січня включно 2021 року. Відповідну постанову Кабмін затвердив під час позачергового засідання 9 грудня. Також вона передбачає і подовження режиму надзвичайної ситуації та дії обмежень “помаранчевої” зони, які діють і зараз, до 28 лютого. Січневий локдаун може вдарити по економіці. Проте в уряді запевняють, що допомога у 8 тисяч грн., яку вже почали виплачувати ФОПам, має трохи підтримати підприємців та найманих працівників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *