НБУ проводить фінансові спекуляції і розвалює економіку України – нардеп

Економіка

Співголова депутатської групи “За майбутнє”, народний депутат Віктор Боднар вважає, що Якова Смолія потрібно звільнити з посади голови Національного банку України. За словами депутата, НБУ проводить фінансові спекуляції і розвалює економіку України.

Про це він сказав в ефірі суспільно-політичного ток-шоу “Право на владу” на 1+1.

“Потрібно було тримати Смолія весь цей час? Я практично з вересня виступаю з парламентської трибуни від імені нашої депутатської групи партії “За майбутнє” і десятки разів наводив приклади того, як Національний банк розвалює економіку України, як грабує просто банківський сектор, пограбував банально людей, коли розпродавали майно ліквідованих банків, які Смолій разом з Гонтаревою ліквідували за 4-5% від вартості цього майна”, – повідомив він.

За словами Боднаря, все, що було в заставах, вони “просто продали за копійки і не повернули гроші вкладникам”.

“Найбільша біда в іншому. Грабували на ОВДП, на відсотках, видавали рефінансування державним банкам і приватним банкам під 6-8%. Купували ОВДП на 16% і, по суті, на 10% просто брали і грабували державу, витягуючи гроші через комерційні банки частково, я думаю, кладучи собі в кишеню”, – говорить Боднар.

Народний депутат зазначає, що в Нацбанку не запустили програми кредитування промисловості через державні програми закупівель “Укрзалізниці”, “Енергоатому”, “Нафтогазу України”, “Укргазвидобування” тощо.

“Ці гроші  рефінансування через державні банки направили б в державні компанії, щоб вони розмістили замовлення на промислових підприємствах в Україні на десятки мільярдів гривень, тоді б пішов підйом економіки, були б додаткові податки, були б чесні заробітки у банків 3-5%, а не віртуальні заробітки по 10% на облігаціях державних. Не пограбований був би бюджет, не пограбована була б банківська система. Це була б позитивна оцінка”, – зазначив нардеп.

Боднар вважає, що в НБУ “познущалися з десятків тисяч підприємців” через програму кредитування “5-7-9%”, тому що бізнесу постійно відмовляли в отриманні кредиту.

“А в цей час мільярди виводили на ці облігації. Подивіться, скільки за рік вони віддали процентів за кредитами, за облігаціями і за різними запозиченнями. Майже 11,3 мільярда доларів. Це третина бюджету, четверта частина бюджету України. Це просто виведені з країни гроші, зароблені на фінансових спекуляціях. Що, Нацбанк цього не бачив? Нацбанк жодного разу не прийшов у Кабмін, не сів з президентом і не проговорив програми: “Як ми запускаємо економіку України, де ми підтримуємо держбюджету, якими важелями”. З державного “Приватбанку” забрали 24,5 мільярда гривень дивідендів. З “Нафтогазу” два дні тому викачали 30 мільярдів. З “Укрпошти” примудрилися забрати 200 мільйонів. Ми за це повинні Смолія тримати?” – додав він.

Нагадаємо, 1 липня голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення через “систематичний політичний тиск”. Долар на міжбанку після заяви Смолія про відставку стрибнув на 27 копійок. Однак у Мінфіні заявили, що це повинно стабілізуватися, а відставка Смолія не має на це вплинути.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *