Нарахували по 900 зайвих гривень: люди масовою облогою та мітингами домоглися перерахунку тарифів на газ

Економіка

У Полтавській області жителі Лубенського району масово вийшли на мітинги – до будівель “Лубнигазу”, райдержадміністрації, міськради в Лубнах, Пирятині, Гребінці. Споживачі отримали рахунки за послуги з розподілу природного газу за січень 2021 року. А там – мало того, що вже підвищені вдвічі тарифи та розподіл газу, так ще й вписані зайві суми.

Зокрема, споживачам, які опалюють житло газом, додатково нарахували по 299 кубометрів. Враховуючи новий тариф у 2,94 грн за кубометр транспортування, то додатково людям потрібно платити 879 грн щороку. По суті – ні за що.

Саме через це люди й вийшли на масові мітинги. Керівництво “Лубнигазу” запевнило, що, мовляв, нові тарифи ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг. А ще в цьому, мовляв, винні народні депутати, які ухвалили закони.

До цього тариф за розподіл газу в “Лубнигазу” становив 1,46 грн за кубометр. Від 1 січня 2021 року зросте вдвічі – до 2,94 грн.

“Вирішила перевірити правильність нарахування плати за розподіл газу на наступний рік і з’ясувала, що річне споживання завищене на 300 м куб. Зателефонувала на гарячу лінію і отримала відповідь, що я можу виправити помилку, якщо звернуся до абонентського відділу з паспортом, кодом і документами на власність. Все б нічого, помилки трапляються, але після цього я вирішила перевірити правильність нарахування плати за розподіл газу і на інших особових рахунках (маю дані двох мам і бабусі). Яким було моє обурення, коли я виявила завищення даних по всіх абонентах рівно на 300 кубів. Що це? Чергова змога обібрати населення? Перевірте свої квитанції!”, – зазначила Олена Козін.

“Я газ використовую лише для газової плити для приготування їжі та колонки для підігріву води. Кілька років переробили вдома опалення на подвійне – тепер є змога опалювати також дровами, що в основному й роблю. Вантажівка дров обійшлася в 4,5 тисячі гривень, її вистачить на зиму. А якби опалював газом, то щомісяця доводилося б платити щонайменше 3 тисячі гривень, це якщо зима тепла буде. Тому економія дуже суттєва. За сезон – тисяч 10-15. Середнє споживання газу в місяць у мене 35 кубометрів. За послуги з розподілу “чомусь” нарахували 60 кубометрів. Тобто в рік маю невідомо куди і за що заплатити понад 500 гривень”, – скаржиться Олександр з Пирятина.

Українське законодавство передбачає, що тариф за послуги з розподілу вираховується як середнє арифметичне споживання за останній рік – береться період від 1 жовтня до 30 вересня. Загальну кількість спожитих кубометрів газу ділять на 12. Отриману місячну замовлену потужність перемножують на відповідний тариф із розподілу й отримують фіксовану щомісячну “абонплату”. Додатково слід платити власне за сам газ. Тариф у “Лубнигазу” в грудні – 8,79 грн за кубометр. Тобто загальний тариф за кубометр газу для споживачів “Лубнигазу” становить 11,73 грн (тариф на газ плюс послуги з порзподілу). Це одна з найвищих цін в Україні.

Місцеві чиновники з Гребінки та Пирятина пообіцяли звернутися до НКРЕКП з проханням переглянути тарифи для “Лубнигазу”.

Тим часом у п’ятницю, 25 грудня, “Лубнигаз” лише після масових мітингів споживачів визнав, що споживачам нарахували зайві кубометри.

“За результатом розгляду звернень споживачів, в алгоритмі роботи програмного забезпечення, що проводить розрахунок річної замовленої потужності на 2021 рік виявлено технічний збій, що призвів до некоректного нарахування кільком категоріям споживачів. У результаті, цим категоріям помилково нараховано по 299 кубів споживання”, – ідеться в повідомленні компанії.

Надавач послуг зазначив, що “відкликає квитанції на оплату послуги з розподілу природного газу, що надійшли споживачам від 20 до 25 грудня 2020 року. Коригування обсягів буде проведено автоматично, виправлені платіжні доручення будуть відправлені вам 4-6 січня. З боку споживачів не потребується жодних додаткових дій (звернень, звірок тощо). Можливі переплати будуть зараховані в оплату послуг наступного періоду”.

“Ми вдячні уважним абонентам, які виявили помилку на етапі виставлення квитанцій. Це дозволило не нанести нашим споживачам матеріальної шкоди, адже за виставленими квитанціями ще майже ніхто не заплатив. Приносимо глибокі вибачення. Проводиться службове розслідування, відповідальні в службовому недбальстві будуть покарані аж до звільнення з АТ “Лубнигаз”, – запевнили в компанії.Раніше повідомлялося, що в Мукачевому Закарпатської області міська рада взагалі ухвалила рішення й забрала назад у ккомунальну власність газову мережу, яку раніше було безоплатно передано на баланс комерційного газзбуту. Це зробили, бо приватна компанія використовувала мережу безкоштовно, а зі споживачів вимагала оплату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *