На закупівлях "Укравтодор"у 2020 році заощадив майже 10 млрд гривень, – Prozorro

Економіка

Загальна економія в системі Prozorro у 2020 році, згідно з відкритими даними BI.prozorro.org, склала 47 млрд гривень.

При цьому лише Державне агентство автомобільних доріг України (“Укравтодор”) забезпечило економію в розмірі 9,9 млрд грн, що відповідає 21% від загальної кількості зекономлених коштів, пише “Інтерфакс-Україна”.

Агентство уточнює, що очікувана вартість усіх лотів Укравтодору в 2020 році становила 239,8 млрд, що також становить 21% усієї суми оголошених закупівель в системі Prozorro.

У 2019 “Укравтодор” зміг заощадити 7,9 млрд грн, а в 2018 році – 2,63 млрд грн.

Збільшення економії в 2020 році “Укравтодор” зміг досягти за рахунок впровадження методології закупівель, проходження всіма проєктами попередньої експертизи, а також за допомогою моніторингу цін на матеріали і контролю роботи всіх служб.

Методологія закупівель, пише інформагентство, допомогла мінімізувати корупційні ризики і захистити “Укравтодор” від втрати часу і коштів через недобросовісних підрядників.

Відзначається також, що у 2020 році кожен проєкт ремонту і будівництва проходив як експертизу, так і спеціальну п'яту секцію. Це дозволило уникнути недоліків, через які скорочується термін служби дороги і страждає безпека руху.

Що стосується моніторингу цін на матеріали і контроль роботи служб, в самому Укравтодорі пояснили, що на етапі формування очікуваної вартості закупівлі кожного замовника зобов'язали готувати довідки про те, як ціни співвідносяться з ринковою вартістю матеріалів. Якщо ціна була вищою за ринкову, замовника зобов'язували змінити ціну.

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що, за оцінками економістів, “Велике будівництво”врятувало економіку України від сильного падіння під час кризи, спровокованої пандемією коронавірусу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *