МВФ відреагував на звільнення Смолія: від незалежності НБУ залежить підтримка України

Економіка

Міжнародний валютний фонд відреагував на звільнення голови Нацбанку Якова Смолія: очікує, аби наступник також забезпечив незалежність НБУ. 

Про це повідомляє пресслужба фінустанови, передає УНІАН.

“Ми зауважили заяву про звільнення, подану головою НБУ Смолієм. Під його керівництвом, в Україні будо досягнуто істотних звершень у забезпеченні цінової стабільності, що наочно продемонструвало ключову роль незалежного центрального банку у сучасній макроекономічній політиці”, – відзначили там здобутки Смолія.

“Саме тому незалежність НБУ перебуває в центрі програми, що підтримується МВФ, і ця незалежність має бути забезпечена і наступником голови”, – йдеться у повідомленні.

Голова Нацбанку Смолій написав заяву про звільнення через “систематичний політичний тиск”. “Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні”, – заявив він.
Правління НБУ розділяє перестороги Смолія і закликало владу дати банку змогу виконувати функції, покладені на них Конституцією. 
В Офісі президента відреагували і заявили, що дискусії щодо діяльності НБУ “мають бути позбавлені політичного забарвлення”. 
Посли країн “Великої сімки” попередили про можливу загрозу підтримці українських реформ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *