Міністр фінансів назвав "маніпуляціями" заяви Степанова щодо додаткових грошей медикам

Економіка

Ухвалений державний бюджет на 2021 рік передбачає зростання зарплат медиків на 30%. Але пропозицію міністра охорони здоров'я Максима Степанова про виділення 300 млрд гривень медичній галузі не було підтримано.

Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко в коментарі “Україна 24”.

Голова Мінфіну пояснив, якби було підтримано рішення очільника МОЗу, то кошти на медицину, довелося б покривати іншими галузями і “урізати” фінансування їм. Водночас Марченко заявив, що, на його думку, під час пандемії виокремлювати саме медичну галузь – не правильно.

“У нас в уряді багато міністрів. Не можна в період пандемії маніпулювати цими речами та заявляти, що ця сфера повинна бути пріоритетною. Тому що якби ми прийняли пропозицію Степанова, то довелося б десь забирати ці гроші — можливо, у працівників освіти, можливо, у пенсіонерів, а ми цього дозволити не можемо. Разом з тим ми гарантуємо зростання зарплат медиків на 30%, бюджет на медицину зріс на 50 млрд у порівнянні з 2019, а в порівнянні з 2020 — на 36 млрд. Це ми забезпечимо”, – сказав Марченко.

Нагадаємо, Верховна Рада України 15 грудня у другому читанні та у цілому ухвалила державний бюджет на наступний 2021 рік. “За” відповідне рішення на засіданні проголосувало 289 депутатів.

Читайте також:

Українські медики вимагають від депутатів підвищення зарплат і погрожують національним страйком 
Зовсім скоро лікувати буде нікому: Степанов звернувся до депутатів з вимогою підвищити зарплати медикам

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *